Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Policie už zná totožnost muže, který z obchodu pronesl zboží za 30 tisíc korun

19. 12. 2023

page.Name
Hradečtí policisté odvolali pátrání po muži, který 8. listopadu ukradl z obchodního centra zboží za téměř 30 tisíc korun. Dle zveřejněného videa se zřejmě jednalo o hypermarket Makro. Muž si tam vybral zboží o celkové váze 173 kilogramů. Ve vozíku měl hlavně uzeninu a maso. Při odchodu však za zboží nezaplatil a projel s nákupním košíkem pryč z obchodu. V pátek 22. prosince policisté oznámili, že díky zveřejnění již znají jeho totožnost. "Děkujeme médiím i veřejnosti za spolupráci," uvedli policisté.

Po totožnosti muže hradečtí policisté marně pátrali už šest týdnů. Případ se stal ve středu 8. listopadu po 20. hodině večerní. "Muž měl v jednom hradeckém obchodním centru pokladní zónou provézt bez zaplacení plný vozík zboží v hodnotě necelých 30 tisíc korun. Podezřelého muže z krádeže zachytila kamera s naloženým nákupním vozíkem hlavně uzeninou a masem o celkové váze minimálně 173 kg," informovala v úterý mluvčí hradeckých kriminalistů Iva Kormošová. Podle zveřejněných záběrů se zřejmě jednalo o hypermarket Marko v hradecké části Březhrad.

Policisté zjistili, že muž přijel k obchodu tmavým vozidlem s dalšími dvěma ženami a jedním mužem. Ti ovšem za své nákupy řádně zaplatili. "Jelikož se nám do současné doby nepodařilo zjistit totožnost podezřelého muže, kterému v případě prokázání viny hrozí až dvouleté vězení, obracíme se s žádostí o pomoc na veřejnost. Kdo muže pozná, nebo by mohl poskytnout jakoukoliv informaci vedoucí k objasnění případu, ať zavolá na linku 158," žádala veřejnost Iva Kormošová.

V pátek dopoledne policisté oznámili, že totožnost muže díky zveřejnění jeho podoby v médiích už znají. "Odvoláváme pátrání po totožnosti podezřelého muže z krádeže. Díky zveřejnění již známe jeho totožnost a nyní můžeme pokračovat v procesních úkonech.
Děkujeme médiím i veřejnosti za spolupráci," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR