Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-2°

Svátek má

Policie pátrá po 15leté dívce z Hradce Králové, může být v ohrožení života

10. 10. 2023

page.Name
Policie od dnešního rána pátrá po patnáctileté Barbaře Tkáčové z Hradce Králové. V noci odešla z domova neznámo kam, nedala o sobě žádnou zprávu a její telefon je nedostupný. Policie pátrání v režimu dítě v ohrožení dnes zveřejnila na svých webových stránkách. Dívka může být v ohrožení života. Policie žádá, aby lidé, kteří o ní mají jakoukoli informaci, zavolali na linku 158.

"Policisté po ní kladou hlavní pátrání, zatím bez toho, aby byl výsledek. Protože je důvodná obava o její zdraví i život, žádáme občany o spolupráci při pátraní," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Dívka má hnědé dlouhé vlasy, hubenou postavu a měří 160 až 165 centimetrů. Na sobě by měla mít černé tepláky, černé triko a hnědé tenisky.

Systém Dítě v ohrožení je národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení života nebo zdraví ohroženého dítěte. Každý rok pátrá česká policie přibližně po 1500 dětech, z toho zhruba 20 dětí je v tzv. ohrožení, tedy v bezprostředním ohrožení života nebo zdraví, uvedlo loni ministerstvo vnitra.  

ČTK
Foto: Policie ČR