Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Policie zatkla muže podezřelého ze znásilnění školačky v Hradci Králové

18. 10. 2023

page.Name
Hradečtí kriminalisté zatkli 34letého muže, který měl na konci září znásilnit v blízkosti jedné hradecké základní školy nezletilou školačku. Už o tři týdny dříve obtěžoval muž u jiné ze škol další dívku, podle policie se v tomto případě dopustil výtržnictví. Při obou případech měl u sebe pachatel nůž, který při pondělním zatčení vydal policistům. Na obviněného muže dnes soud uvalil vazbu. V případě odsouzení mu hrozí až 12 let vězení.

Policisté k případu i vzhledem k věku poškozených dívek neuvedli mnoho podrobností. S velkou pravděpodobností ale zatčení bude souviset s případem, o kterém média informovala na konci září. Neznámý pachatel tehdy podle ředitele ZŠ Josefa Gočára Petra Sadílka obtěžoval žačku první stupeň v blízkosti školy. Případ od té doby šetřili policisté.  

Podle mluvčí hradeckých policistů Ivy Kormošové přijali kriminalisty při vyšetřování rozsáhlých opatření u všech hradeckých základních škol. "Zajišťovali a vyhodnocovali kamerové systémy, vyslýchali školáky, svědky a další osoby, sestavovali identitu a tipovali pachatele. Na základě shromážděných důkazů a zjištěných informací muže odhalili a zadrželi," uvedla.

Muž policie vydal nůž, který měl v době činů u sebe. Všichni policisté zadrželi zbrojní průkaz a legálně drželi krátké zbraně a střelivo. Ve vazbě nyní bude čekat na soud. V případě odsouzení mu hrozí pět až 12 let vězení.

(kul, tz)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz