Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Nenapravitelný zloděj kol řádil v areálu nemocnice. Hrozí mu tři roky vězení

5. 3. 2024

page.Name
Sedm jízdních kol v hodnotě zhruba 40 tisíc korun odcizil v Hradci Králové během měsíce a půl 46letý recidivista. Většinu z nich ukradl v areálu fakultní nemocnice, kde ho při krádeži posledního z kol zadržela strážní služba. Policisté zjistili, že muž má v rejstříku trestů už osm záznamů a naposledy byl odsouzen v roce 2022. Za další krádež mu nyní hrozí až tři roky vězení.

Areál fakultní nemocnice, kam denně dojíždí na kole stovky zaměstnanců i dalších návštěvníků, si 46letý muž vytipoval jako vhodné místo pro své krádeže. Několikrát se mu povedlo z nemocnice odjet na odcizeném kole. Na začátku ledna ho však zadržela strážní služba ve chvíli, kdy pákovými kleštěmi přestřihl zámek u dalšího z kol. 

Nemocniční strážní služba muže předala hradeckým policistům, kteří zjistili, že zadržený muž je známým recidivistou. "V rejstříku trestů má již osm záznamů a naposledy byl za obdobný čin v roce 2022 odsouzen k trestu odnětí svobody podmíněně na jeden rok se zkušební dobou tři roky," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Policisté zjistili, že ani tentokrát nezůstal muž jen u jediné krádeže. Následným šetřením mu prokázali krádeže dalších šest jízdních kol, z nichž většinu odcizil právě v areálu nemocnice. Celkem sedm kol odcizil od poloviny listopadu za pouhých šest týdnů a způsobil tak škodu za necelých 40 tisíc korun. 

Policisté muži sdělili podezření z trestných činů krádež a porušování domovní svobody, za což mu hrozí trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 roky.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Archiv Salonek