Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Recidivista se v Hradci za 14 dní vloupal do pěti aut. Skončil ve vazbě

13. 5. 2024

page.Name
Do tří osobních a dvou nákladních aut se během necelých dvou týdnů na různých místech Hradce Králové vloupal 39letý recidivista z Mladé Boleslavi. Z aut ukradl vše, co mu přišlo pod ruku. Odcizil například elektrokoloběžku, nářadí nebo horolezecké náčiní celkově za více než 200 tisíc korun. Hradečtí policisté muže obvinili z trestných činů krádež a poškození cizí věci. Ukázalo se, že muž byl za krádeže odsouzen k veřejně prospěšným pracím už letos v březnu. Protože se očividně nepoučil, skončil tentokrát ve vazbě a hrozí mu až pětileté vězení.

Hradečtí policisté v  minulém týdnu obvinili 39letého muže z Mladé Boleslavi z trestných činů krádež a poškození cizí věci. Muži kladou za vinu, že se během necelých 14 dnů na různých místech v Hradci Králové vloupal do tří osobních a dvou nákladních vozidel. "Z aut bral vše, co mohl zpeněžit. Na odcizeném nářadí, elektrokoloběžce, horolezeckém náčiní a povinné výbavě vozidla způsobil škodu přes 200 tisíc korun. Další zhruba dvacetitisícovou škodu způsobil na vozidlech," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Policisté z evidencí zjistili, že muž už má s krádežemi velké zkušenosti. Na začátku března tohoto roku byl za krádeže odsouzen k obecně prospěšným pracím. "Jelikož v trestné činnosti pokračoval, policisté podali podnět na vzetí do vazby. Soudce následný návrh státního zástupce akceptoval a muže do vazby poslal. Obviněnému nyní hrozí až pětileté vězení," dodala Kormošová.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR