Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Pokus o vraždu na Baťkově náměstí. Muž svého soka úmyslně srazil autem

18. 1. 2024

page.Name
Hradečtí kriminalisté obvinili z vraždy ve stádiu pokusu 34letého muže z Hradce Králové. V pondělí dopoledne nejprve napadl o rok mladšího muže dřevěnou násadou na Masarykově náměstí. Když se dal 33letý muž na útěk, nasedl pachatel do auta a na Baťkově náměstí ho úmyslně srazil. Z kamerového záznamu je zřejmé, že rozhodně nešlo o nehodu. S mužem na kapotě ujel pachatel ještě několik metrů. Zatímco zraněného muže odvezla záchranná služba do nemocnice, druhý muž skončil ve vazbě. Za pokus o vraždu mu hrozí až 18 let za mřížemi.

Pokus o vraždu se odehrál v pondělí přímo v centru Hradce Králové. A navíc za bílého dne před několika svědky. "V pondělí 15.1. krátce po 11. hodině dopolední jsme na linku 158 přijali oznámení o střetu auta s chodcem na Baťkově náměstí v Hradci Králové. Zraněného chodce převezla záchrannou službu do nemocnice na ošetření," popsala prvotní situaci policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté řidiče podrobili dechové zkoušce i orientačnímu testu na drogy. Oba výsledky byly negativní. Následným šetřením ale rychle zjistil, že se nejednalo o nehodu. "33 chodec byl pravděpodobně sražený úmyslně, což následně potvrdili i poskytnuté videozáznamy z městského kamerového systému," uvedla Kormošová.

Kriminalisté zjistili, že starší muž po předchozím vzájemném slovním a fyzickém konfliktu napadl v okolí Masarykova náměstí v Hradci Králové mladšího muže dřevěnou násadou. Mladší z mužů se po několika úderech dal na útěk. Starší muž nasedl do auta a vydal se za ním. Z kamerového záznamu je patrné, že ačkoliv se 33letý muž snažil před autem utíkat, řidič ho na Baťkově náměstí úmyslně srazil. Než spadl na zem, ujel řidič ještě několik dalších metrů se zraněným mužem na kapotě.

Policisté uvedli, že obviněný muž byl v minulosti souzen za výtržnictví. Na další soud bude tentokrát na základě rozhodnutí soudce čekat ve vazbě. Za vraždu ve stadiu pokusu, ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí 34letému muži z Hradce Králové trest odnětí svobody na 10 až 18 let.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR