Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Klicperovo divadlo uvede první premiéru po koronavirové krizi

10. 6. 2020

page.Name
Hra Kdo se bojí Virginie Woolfové v režii Michala Háby bude první premiérou po koronavirové krizi, kterou v sobotu v 19 hodinu ve Studiu Beseda uvede Klicperovo divadlo v Hradci Králové. Bude to první klasické představení pro diváky po nucené pauze, řekl dnes ČTK mluvčí divadla Martin Sedláček.

„Nadále však platí přísnější hygienická pravidla. Nebude se prodávat občerstvení, nápoje,“ uvedl mluvčí s tím, že se budou také častěji uklízet a dezinfikovat opěrky sedadel. Inscenace hry amerického dramatika Edwarda Albeeho bude prvním uvedením tohoto absurdního dramatu v Klicperově divadle. V centru dění inscenace o pozdním večírku, který se nevyvíjí podle představ hostů ani hostitelů, stojí dva rozdílné manželské páry, George a Marta a Nick a Honey.

V roli Marty, vášnivé ženy a dcery rektora místní univerzity, diváci uvidí Zoru Valchařovou. Jejího manžela, profesora historie George, hraje Filip Richtermoc. Role Nicka se ujal William Valerián a ztvárnění Honey Anna Peřinová. Inscenační tým tvoří také výtvarnice Adriana Černá a hudebník Jindřich Čížek. „V té hře se všichni lidé navzájem používají pro své vlastní účely a chovají se k sobě neskonale krutě,“ prozradil dramaturg Martin Satoranský. Podle něj je ale v ději skryta i naděje, že utrpením lze dojít k očištění.

Další odloženou premiérou bude 5. září hra Tři kamarádi v režii Petra Štindla, která měla být původně uvedena v květnu. Poslední premiérou sezony 2019/2020 měla být 31. května hra Doma, jsem zlato! v režii Jana Holce, ta se ale uskuteční až v příštím roce. I Klicperovo divadlo za nuceného zavření divadel přesunulo na internet část produkce, na webu bude do 22. června vysílat streamy Podkroví Live.

Tomáš Kučera sd
ČTK
Ilustrační foto: archiv Klicperova Divadla