Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Klicperovo divadlo uvedlo první premiéru po koronakrizi, zájem byl velký

14. 6. 2020

page.Name
Kdo se bojí Virginie Woolfové v režii Michala Háby, to je titul, který včera uvedlo v premiéře Klicperovo divadlo v Hradci Králové. Šlo o první klasické představení pro diváky po nucené koronavirové pauze. Návštěvníci zachovali divadlu přízeň a hlediště ve Studiu Beseda bylo zaplněné.

Pátá premiéra současné sezony 2019/2020 byla původně v plánu 14. března, ale nakonec se v důsledku vládních opatření proti šíření epidemie neuskutečnila. Vstupné na původní březnovou premiéru divadlo lidem vrátilo a vstupenky na dnešní představení prodávalo znovu. Divadlo i diváci dnes museli dodržovat řadu hygienických pravidel. „Neprodávalo se občerstvení, připravili jsme častější dezinfekce klik a zábradlí. Jinak ale šlo o normální představení,“ řekl mluvčí divadla Martin Sedláček.

Inscenace hry amerického dramatika Edwarda Albeeho Kdo se bojí Virginie Woolfové je prvním uvedením tohoto dramatu v Klicperově divadle. V centru dění absurdního dramatu o pozdním večírku, který se nevyvíjí podle představ hostů ani hostitelů, stojí dva rozdílné manželské páry, George a Marta a Nick a Honey. „V té hře se všichni lidé navzájem používají pro své vlastní účely a chovají se k sobě neskonale krutě,“ uvedl dramaturg Martin Satoranský.

Roli Marty, vášnivé ženy a dcery rektora místní univerzity, ztvárnila Zora Valchařová. Jejího manžela, profesora historie George, hraje Filip Richtermoc. Role Nicka se ujal William Valerián a ztvárnění Honey Anna Peřinová. Inscenační tým tvořili výtvarnice Adriana Černá a hudebník Jindřich Čížek. Další odloženou premiérou bude 5. září hra Tři kamarádi v režii Petra Štindla, původně měla být v květnu.

ry gcm
ČTK
Foto: archiv Klicperovo divadlo