Středa

29. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Letošní Nábřeží umělců plné kreativity provází jméno architekta Gočára

9. 6. 2020

page.Name
Fenomén Gočár, to je podtitul letošní tradiční kulturní události Nábřeží umělců na královéhradecké Náplavce, která vyvrcholí v pátek jako pocta ke 140. narozeninám významného architekta Josefa Gočára, jenž ve městě zanechal nesmazatelnou stopu.

„Celodenní workshop pro děti, studenty, seniory, handicapované, umělce i neumělce, pod vedením několika lektorů, architektů a výtvarníků. Z krabic, tyčí, provazů, kamenů a rostlin budeme stavět město podle své fantazie,“ lákají na kulturní akci její organizátoři. Už v dopoledním programu v 9.30 hodin vypuknou dílny Město snů včetně tanečního workshopu.

V 11.30 je na programu taneční show Steels Dance Studio a mezi 12. a 14. hodinou nabídne rozmanité dobroty Chillout Fun & Food. Odpolední blok začne ve 14 hodin žonglovacím workshopem pod vedením žonglérů LaMíčky. O hodinu později odstartuje závod na koloběžkách Gočárův okruh.

V 16.30 hodin se lze těšit na koncert kapely Pink Elephant. Poté se v 17 hodin účastníci přesunou na schody Gymnázia J. K. Tyla, kde bude vernisáží zahájena výstava a procházka Městem snů. Fanfáry žesťů Filharmonie Hradec Králové zazní v 17.45 a divadelní představení Lůza bude zahájeno v 18 hodin. Začátek večerního programu v 18.30 hodin patří vystoupení skupiny OnLIne Session, kterou ve 20 hodin vystřídá hudební formace Les Doux Méchants.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Nábřeží umělců