Sobota

1. října 2022

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Ohlédnutí: Šimkovy sady ovládly hudební hvězdy při Hradeckém Letokruhu

28. 7. 2020

page.Name
Po kulturní nouzi, která zjara kvůli pandemii koronaviru znemožnila hudební i jiné akce, přišlo uvolnění a s ním i zcela nový festival Hradecký Letokruh 2020. Fanoušci rozmanitých hudebních žánrů dorazili od minulé středy až do soboty do Šimkových sadů, kde se na scéně objevily velké hudební hvězdy české a slovenské scény.

A festival se ke spokojeností diváků i pořadatelů vydařil. Hvězdami festivalu v Hradci byli Marek Ztracený, Horkýže Slíže, slovenští No Name, Pokáč, Ben Cristovao či Mirai. „Jsem ráda, že se něco po té blbé pauze nedaleko od nás konalo. Vyrazilo nás do Hradce pět holek a pořádně jsme si to užily, protože už bylo na čase. Skvělá hudba a parádní atmosféra,“ řekla Salonkám Veronika, která s kamarádkami na Letokruh dorazila z České Skalice.

Také Hradečák Dan si nemohl nový festival vynachválit. „Kdyby byl každý rok, bylo by to moc fajn. Já mám rád Rybičky 48, tak jsem se nemohl dočkat až to na pódiu pořádně rozpálí. Musím říct, že tato srdeční kapela nezklamala. Je to prostě jízda. Na přítomných bylo vidět, že už potřebovali uvolnit energii, a to se mrtě povedlo,“ myslí si Dan.

Jak už před začátkem festivalu vysvětlil pořadatel Letokruhu Michal Šamánek, organizátoři hledali cesty, jak se nevzdat a uskutečnit namísto jednotlivých koncertů festival s více účinkujícími a specifickou atmosférou. „V jeden den si lidé užili vystoupení hned tří hvězd, a to za cenu jednoho koncertu,“ dodal. Jestli bude Hradecký Letokruh pokračovat i v příštím roce se teprve ukáže, ale vyloučeno to rozhodně není.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera