Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Už více než měsíc zavřená hradecká divadla nabídnou Noc divadel on-line

20. 11. 2020

page.Name
Letošní Noc divadel se kvůli epidemii koronaviru musí přesunout na internet. Klicperovo divadlo v Hradci Králové zítra, kdy vypukne Noc divadel, nabídne divákům možnost nahlédnout do procesu své tvorby, do svého zákulisí zve také zdejší Divadlo Drak.

On-line přenos Klicperova divadla začne zítra v 19 hodin na fb.com/klicperovo.divadlo/live/. „Připravili jsme program s názvem Hamlet aneb Jak se zkouší inscenace. Budete mít exkluzivní možnost nahlédnout do procesu naší tvorby. Od nápadu dramaturga až po poslední minuty před premiérou. Poodhalíme, jaké mají herci mezi sebou vztahy v souboru nebo jak vypadá nervní režisér,“ uvedli zástupci divadla.

Divadlo Drak nabídne v sobotu po celý den on-line záznam z Noci divadel 2018. Záznam bude k dispozici na YouTube kanálu Divadla Drak, odkazy lze najít na Facebooku i webu. „Odhalte spolu s námi zákulisí Divadla Drak a zavzpomínejte na sametovou revoluci na prknech hradeckých divadel i na Noc divadel v roce 2018,“ zvou zástupci Divadla Drak.

Divadla jsou kvůli opatřením proti šíření koronaviru pro diváky zavřená od 12. října. Diváci budou moci začít chodit na představení v případě, že na pětistupňové stupnici rizik bude platit první nebo druhý stupeň. I za tohoto předpokladu, budou v platnosti přísná hygienická pravidla, například omezení počtu přítomných diváků.

ČTK
Foto: Klicperovo divadlo, draktheatre.cz