Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Michael Petr vydává nový singl a videoklipy v české i anglické verzi

1. 12. 2020

page.Name
Královéhradecký rodák, zpěvák a tanečník Michael Petr, kterého mohou Češi znát také z taneční soutěže StarDance II, kde se proslavil jako taneční partner Lenky Filipové, přichází se svou novou písní s názvem Dopis.

Anglická verze nového singlu je pojmenovaná The Letter. K obou verzím písní jsou natočené videoklipy, které se natáčely ve Spojených státech amerických, v Portlandu ve státě Oregon. Tak jako u předešlé písně Jenom Tebe a písně Lenka, tak i v těchto nových je autorem hudby i textu samotný Michael Petr. Režie videoklipů se ujali Michael Petr a David Panton, který měl na starosti i kameru, střihu Lukáš Stárek. Fotografie vytvořila Melinda Piekstra a kostýmy Julie Semenuk.

Ve videoklipu Jenom Tebe i ve videoklipu Lenka si s Michaelem zatančila kolegyně Alice Stodůlková, která vyhrála spolu s hercem Pavlem Křížem soutěž StarDance IV. Zajímavostí je, že jednotlivé písně na sebe navazují. Tématem předchozích písní i klipů je partnerské soužití, které může být harmonické, ale také i bouřlivé.

Obsah písně Jenom Tebe se soustředí na milenecký pár a nabízí zamyšlení nad mileneckými a partnerskými vztahy a píseň Lenka je věnovaná vtahu, který přestává fungovat. „Česká verze Dopis nabízí zamyšlení nad rozchody všeobecně a popisuje různé druhy rozchodů. Dojde ale k závěru, že jakkoliv se pár rozejde, bolest zůstává stejná,“ vysvětlil zpěvák a tanečník Michael Petr.

O víkendu bude Michael Petr vystupovat v nové internetové TV show ve stylu StarDance v Los Angeles v USA. V jednom tanečním čísle bude tančit na svou píseň Hotdog Stand. Ta vypráví o lásce k hotdogům. Zpěvák má v plánu vystupovat v kostýmu párku v rohlíku, a proto se mají diváci na co těšit.

(hyš-tz-bm)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto