Čtvrtek

30. března 2023

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Koncerty se vrací do kin, na velkém plátně Bia Central to rozjedou Bon Jovi

10. 6. 2021

page.Name
Dlouhá pauza způsobená nepříznivou epidemickou situací zabránila nejen koncertům venku, ale tak těch, které probíhaly na velkých plátnech v kině. Nyní se vše obrací k lepšímu. Už dnes hradecké Bio Central nabídne první vlaštovku, kterou bude více než dvouhodinový koncertní záznam známé kapely Bon Jovi: From Encore Nights.

„Přehlídky Encore Nights uvádějí záznamy nejznámějších světových hudebních ikon na velká venkovní i vnitřní filmová plátna po celém světě. Dosud neviděné koncerty největších hvězd přinášejí pro fanoušky nezapomenutelný zážitek vystoupení svého oblíbence v lokálním kině,“ uvedla Sabina Coufalová z pořádající společnosti Aerofilms.

Zbrusu nový koncertní záznam vznikl v domovském New Jersey a kapelu zachycuje ve skvělé formě. Podle Coufalové si fanoušci této formace mohou na velkém plátně kina doslova „z první řady“ vychutnat nakažlivou energii slavné kapely i přehlídku jejich největších hitů. Mnoho z nich, například Livin’ On A Prayer, It’s My Life, Always nebo Bed of Roses, zná snad každý. Nebudou chybět ani skladby z posledního alba 2020.

Kapela Bon Jovi je na scéně už od roku 1983. Od té doby má na svém kontě 18 studiových alb, tři „živáky“ a sedmdesát videoklipů. Patří mezi nejslavnější a nejoblíbenější rockové formace na světě, je držitelem řady ocenění – Grammy, Echo nebo MTV Music Video Awards – a ještě delší přehlídky nominací. Tou největší poctou ale nejspíše zůstává jejich uvedení do Rock ’n’ rollové Síně slávy v roce 2018.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: archiv Bio Central