Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Mňága a Žďorp, kultovní kapela z Valmezu, to rozpálí ve Festivalparku

29. 7. 2021

page.Name
Organizátoři už legendárního festivalu Rock for People, který musel být přeložen na příští rok, nespí na vavřínech a rozjeli ve Festivalparku na letišti Věkoše v Hradci Králové pro své fanoušky akci plnou dobré muziky nazvanou Léto v parku. „Chceme, aby tento prostor žil celé léto plnohodnotným životem,“ řekl Salonkám ředitel festivalu Michal Thomes.

Po punkerech Horkýže Slíže a energických Tata Bojs se mohou návštěvníci opět těšit na hudební lahůdku. Už zítra totiž do Festivalparku dorazí kultovní moravská kapela Mňága a Žďorp z Valmezu v čele s frontmanem Petrem Fialou. Kapela, která vznikla v roce 1983, má na svém kontě téměř dvě desítky alb. To aktuální se jmenuje Třecí plochy.

„Koncert se uskuteční v otevřeném šapitó, návštěvníci se tak nemusí obávat deště. Kromě toho se mohou těšit na nově upravené prostory Festivalparku, využít možnost kempování a parkování,“ uvedli organizátoři. Léto v parku zve také na koncert písničkáře Jaromíra Nohavici, který vypukne 2. září, a o den pozdějí na vystoupení kapely Jelen.

Organizátoři připravují na léto také Rock for People Hope s hvězdami jako The Hives,  Maneskin, Missio a JC Stewart i rodinný bejbypankový festival Kefírek.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Ameba Production