Středa

7. června 2023

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

Tradiční Nábřeží sochařů představí díla umělců ze symposia v Hořicích

23. 7. 2021

page.Name
Kvůli koronavirové nákaze nebyla jsné, zda se uskuteční letošní 31. ročník Mezinárodního sochařského sympozia v Hořicích. Nakonec se ale vše v dobré obrátilo a tato kulturní akce se konala. Už od roku 2003 jsou plastiky vytvořené v Hořicích pravidelně zapůjčovány na jeden rok do Hradce Králové pro událost Nábřeží sochařů. Ani letos tomu nebude jinak.

Tato událost bude na náměstí Svobody zahájena slavnostní vernisáží v neděli ve 21 hodin. Po krátkých projevech, představení sochařů a koncertu Podkrkonošského symfonického orchestru čeká účastníky ohňostrojová produkce. Díla bude možné spatřit nejen na náměstí, ale také na Tylově nábřeží.

V této souvislosti bude v neděli od 20 do 23 hodin úplně uzavřena Gočárova třída, náměstí Svobody, části Tylova nábřeží a Pražského mostu. Objízdné trasy povedou Střeleckou ulicí, třídou Karla IV., ulicemi Československé armády a Divišovou. Uzavírka se dotkne také spojů městské hromadné dopravy. Objízdnou trasou pojedou v neděli večer linky číslo 2, 5, 6, 11, 14, 15 a 17.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto