Pátek

3. února 2023

Nyní

Zítra

-3°

Svátek má

Účast na Rock for People 2022 potvrdily kapely Green Day, Fall Out Boy a Weezer

28. 4. 2021

Účast na Rock for People 2022 potvrdily kapely Green Day, Fall Out Boy a Weezer 9 snímků
Skutečně výživný program ohlašují na příští rok už nyní organizátoři festivalu Rock for People v Hradci Králové. „Potvrzeno,“ sdělil ředitel festivalu Michal Thomes. Měl tím na mysli, že v roce 2022 na tento festival dorazí nejen americká punk rocková kapela Green Day, kterou v roce 1987 založil její frontman Billie Joe, ale účast potvrdily také formace Fall Out Boy a Weezer.

Ve Festivalparku vše vypukne ve dnech od 16. do 18. června 2022 s tím, že Fall Out Boy zahrají v pátek 17. a Green Day i Weezer vystoupí o den později, tedy v sobotu 18. června. „Green Day, Fall Out Boy a Weezer oznámili před dvěma lety rozsáhlé turné Hella Mega Tour. To spojení se nám velmi zalíbilo, a povedl se doslova majstrštyk. Kapely jsme zabookovali zvlášť a získali tak všechny tři projekty jako jediný festival mimo stadionovou šňůru Hella Mega,“ prozrazuje ředitel Thomes.

Nepochybná hvězda festivalu, kapela Green Day, je pětinásobným držitelem Grammy. Loni 7. února vydala třinácté studiové album s názvem Father of All Morherfuckers, které představí právě v Hradci Králové. Čtveřice Weezer vydala během své třicetileté kapelní historie čtrnáct alb. Už 7. května vyjde novinka Van Weezer věnovaná legendě hard rocku, kytaristovi Eddiemu van Halenovi.

Pop punkeři Fall Out Boy pochází z amerického Illinois, na scéně se pohybují od roku 2001. Obrovský úspěch sklidilo jejich multiplatinové album From Under The Cork Tree s prodeji více než 2,5 milionu kusů. Kapela byla dvakrát nominována na cenu Grammy, prozatím poslední počinem je deska Mania z roku 2018.

Festival je podle organizátorů od ledna 2020 vyprodaný, rychle se prodaly také vstupenky uvolněné z refundací. Zatím nespecifikovaný počet vstupenek bude puštěn do prodeje na podzim tohoto roku. Rock for People spravuje od letošního roku královéhradecký Festivalpark, festivalový tým pracuje se na jeho vylepšení a případném rozšíření. To povede k většímu komfortu návštěvníků i možnému navýšení návštěvnické kapacity.

V tuto chvíli připravujeme také letní festival pod značkou Rock for People. Jeho program a datum konání oznámíme ihned po zveřejnění hygienických podmínek pořádání hromadných akcí,“ dodala Anna Mašátová z organizačního týmu.

(hyš-am)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Rock for People