Středa

24. července 2024

Nyní

23°

Zítra

22°

Svátek má

Náplavka u Tylova nábřeží ožije kreativitou, vypukne Nábřeží umělců

27. 5. 2021

page.Name
Začátek měsíce června patří už tradičně Dni dětí. A právě v tomto dni, tedy v úterý 1. června, ožije náplavka u Tylova nábřeží v Hradci Králové událostí nazvanou Nábřeží umělců. Po čtyři dny lze svobodně tvořit, napsat nebo nakreslit přání či báseň, poslouchat muziku, dát si kafe a válet se na dece! Ne nadarmo je podtitulem akce: Svoboda, Láska, Naděje.

A začněme zmíněným Dnem dětí. V 9.30 hodiny budou zahájeny výtvarné a pohybové workshopy. Úderem desáté je na programu pohádka s písničkou na motivy pohádky Kamil neumí lítat. Dále malé vystoupení z tanečního workshopu Steels Dance Studia. Nebude chybět spanilá jízda koloběžek, žonglérský workshop skupiny Ascarya, koncert Pískomil se vrací a One Man Show Williama Valeriána.

Živo zde bude i v dalších dnech a těšit se lze opět na výtvarné a hudební dílny za účasti řady umělců, mezi nimiž nebudou chybět například Zuzka Hýblová se svým bílým porcelánem, land artisté z Trutnova Honza Macek a Ruda Waypa Novák, Janetta Klemensová, Pavla Myslíková, Ivana Bílková a další.

V pátek 4. června, kdy má Nábřeží umělců vrcholit, vypukne vernisáž výstavy ze sympozia a plenérů, vystoupí Královéhradecké kvarteto a s hudební performancí Živé bubny. Jak Salonkám sdělila Jana Vincencová, koordinátorka pořádajícího Klubu konkretistů, součástí sympozia jsou studenti různých uměleckých škol z republiky.

„Workshopy budou pořádat známí lektoři, kteří se už Nábřeží umělců účastnili v minulosti. Každý den to, co na akci vznikne, se nainstaluje a stane součástí výstavy zahájené páteční vernisáží. Na ni mohou vyrazit nejen příznivci umění, ale také děti, a podívat se, co za ten necelý týden vzniklo. Den předtím ve čtvrtek by se měla ještě konat beseda o umění ve veřejném prostoru,“ dodala Vincencová.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Nábřeží umělců