Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Festival bez domova chce upozornit na bezdomovectví v Hradci

10. 9. 2021

page.Name
Bezdomovectví. Problém, který sužuje většinu měst v České republice a ani Hradec Králové v tomto ohledu není výjimkou. Také proto se už zítra od 14 do 22 hodin koná na Kavčím Plácku 5. ročník Festivalu bez domova, který pořádá Oblastní charita Hradec Králové.

Jeho součástí nebude pouze hudba, ale také například od 17.30 hodin módní přehlídka. V jejím rámci bude nepochybně zajímavostí Výzva – zapojte se, která zahrnuje modely designovaných gumáků. Prostě, jak upozornili pořadatelé, bude to festival o hudbě, o bezdomovectví, o životě... Opět je připraveno skvělé pohoštění i program pro děti.

„Tímto festivalem bychom rádi upozornili na problém lidí bez přístřeší,“ řekl Salonkám Marek Haltuf, pracovník Domu Matky Terezy, což je středisko sociálních služeb pro lidi bez domova. Na festivalu se bude na bezdomovectví upozorňovat prostřednictvím informačního centra, kde budou pracovníci odpovídat na případné dotazy.

„Novinkou bude prodej žetonů nazvaných Hradecká leženka. Zakoupený žeton může návštěvník zdarma věnovat klientovi a on jím pak v Domě Matky Terezy může zaplatit za nocleh,“ vysvětlil jeho pracovník. Podle něj se úplně přesně nedá říci, kolik je v současné době v Hradci Králové lidí bez domova. „Odhadujeme, že to bude v celém městě tak 400 lidí. Kapacita noclehárny našeho domu je 40 lidí a dalších 40 zde může bydlet celý den. Situace související s bezdomovectvím v Hradci je dlouhodobě stejná,“ prozradil Haltuf.

PROGRAM FESTIVALU:

 • 14.00 PF122 - akustic klasic rock
 • 15.00 Crann - keltský folk
 • 16.30 Piano - conceptual core
 • 17.30 Módní přehlídka - beauty
 • 18.30 Volant - punk
 • 20.00 Čert ví - punk

  Hynek Šnajdar
  hynek@salonyhk.cz
  Foto: archiv Oblastní charity HK