Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-4°

Svátek má

Lodivadlo obklopily příběhy lidí bez domova

12. 9. 2021

Lodivadlo obklopily příběhy lidí bez domova 0 snímků
Festival bez domova už po páté obsadil hradecký Kavčí plácek. Pracovníci Domu Matky Terezy se každoročně snaží tímto způsobem přibližovat společnosti problematiku bezdomovectví. V dřevěném Lodivadle celé odpoledne hrály kapely a venku si mohli návštěvníci přečíst příběhy klientů Oblastní charity.

,,Myslím si, že oblast bezdomovectví je zahrnutá spoustou věcí, o kterých lidé nevědí. Pro nás bylo důležité vymyslet nějakou akci, kde bychom mohli lehce o této problematice mluvit s veřejností. V týmu máme i hodně kolegů, kteří hrají v nějakých kapelách, takže první ročník festivalu vypadal tak, že tady hrály oni. A na to se už pak nabalovalo spoustu dalších věcí,'' vysvětluje Dana Pechová z Domova Matky Terezy.

Kavčí plácek byl ozdobený fotografiemi a příběhy klientů, kteří s Domovem spolupracují a nebo spolupracovali. Ne vždy to byly příběhy s dobrým koncem, ale vždy byly plné naděje. Zároveň zde byla možnost zakoupení výrobků přímo od klientů nebo malování obrazů. Novinkou, kterou oblastní charita vypustila do světa, jsou takzvané Hradecké leženky. To je poukaz na noc v noclehárně, který může každý z nás zaplatit a darovat někomu bez domova. Její cena je 40 korun a sehnat ji můžete hned na několika místech. Jejich seznam najdete na stránkách Oblastní charity. 

I díky příznivému počasí se na Kavčí plácek dostavilo spoustu lidí. ,,My nikdy moc neočekáváme a jsme pak moc potěšeni, když lidi přijdou a o problematice se chtějí něco dozvědět. Letošní ročník byl trochu komornější i tím, jak je plácek dobudovaný a zařízený. Ale lidi přišli a my jsme naprosto spokojeni,'' hodnotí Pechová. 

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz