Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Jubilejní 20. ročník festivalu Na jednom břehu se letos neuskuteční

30. 3. 2022

page.Name
Oblíbený hradecký festival Na jednom břehu se letos neuskuteční. Ředitelka festivalu Martina Součková oznámila přesunutí jubilejního 20. ročníku až na rok 2023. Původně se měl festival uskutečnit v Letním kině Širák v sobotu 28. května letošního roku. Součková zároveň požádala město Hradec Králové i Královéhradecký kraj, aby pro festival schválené dotační příspěvky věnovaly na pomoc lidem z Ukrajiny žijících v Hradci Králové.

Mezinárodní hudební festival Na jednom břehu se ve svém tradičním jarním termínu uskutečnil naposledy v roce 2019. O rok později zhatila pořádání festivalu epidemie koronaviru úplně, v loňském roce se pak podařilo festival uskutečnit v náhradním srpnovém termínu. Fanoušci, kteří se těšili na návrat festivalu do jarního termínu, se nakonec nedočkají ani letos. Jubilejní 20. ročník festivalu plánovaný na konec května, přesunuli nakonec pořadatelé až na příští rok. 

Ve středu 30. března to oznámila ředitelka festivalu Martina Součková. "Žijeme v dynamické době plné změn. Ačkoliv se zdá, že je pandemie konečně na ústupu, způsobila rozsáhlé škody v oblasti kultury a živých koncertů, zasáhla do životů nás všech a očekávaný návrat „k normálu“ bude trvat déle, než jsme předpokládali. Do poslední chvíle jsme pracovali na plné obrátky, pružně reagovali na situaci ve společnosti, ale vlivem mnoha okolností Vám nemůžeme připravenou dramaturgii představit. A tak vám s velkou lítostí sdělujeme, že se letošní festivalový den v Letním kině Širák poslední květnovou sobotu, přes všechno naše úsilí, neuskuteční," napsala Součková s tím, že přeložení festivalu na rok 2023 je v tuto chvíli jediným možným řešením. 

 

Ředitelka festivalu také požádala město Hradec Králové a Královéhradecký kraj, aby pro festival schválený dotační příspěvek věnovaly na pomoc lidem z Ukrajiny žijících v Hradci.
"I nadále budeme realizovat malé klubové koncerty a představení, na které vás tímto srdečně zveme. Brzy na viděnou, opatrujte se ve zdraví a zůstávejte věrní živé kultuře," doplnila Součková. 
Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Festival Na jednom břehu