Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Benefiční koncert Boni pueri podpoří děti válečných uprchlíků z Ukrajiny

5. 4. 2022

page.Name
Unikátní benefiční koncert Děti dětem - Naděje pro Ukrajinu rozezní ve čtvrtek od 18 hodin kostel Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí. Výtěžek z koncertu, na kterém vystoupí hradecký sbor Boni pueri pod vedením sbormistra Marka Štilce, operní pěvkyně Edita Adlerová, klavírista Robert Fuchs a také dětský ukrajinský soubor Nytočka Rodovod, bude věnován dětem válečných uprchlíků z Ukrajiny. Vstupné je dobrovolné.

Benefiční koncert pořádá společně s chlapeckým sborem Boni Pueri Diecézní charita Hradec Králové. Akce se koná pod záštitou biskupa Jana Vokála a za podpory Rotary klubu Hradec Králové.

„Nejkrutější na každé válce je, že obírá o dětství a nadějnou budoucnost ty nejmenší, nejkřehčí, bezbranné a nevinné děti. Ty tvoří většinu příchozích lidí z Ukrajiny. I proto jsme se obrátili na Chlapecký pěvecký sbor Boni Pueri – dobré chlapce, aby svým zpěvem oslovili návštěvníky koncertu a podpořili své nové kamarády a kamarádky, kteří postupně zasedají do školních lavic a vstupují do mateřských škol,“ přibližuje motivaci k uspořádání benefice ředitelky diecézní charity Anna Maclová.

 

Koncert se uskuteční ve čtvrtek v 18 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Boni pueri