Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

OBRAZEM: Kostel Nanebevzetí Panny Marie rozezvučel benefiční koncert

7. 4. 2022

OBRAZEM: Kostel Nanebevzetí Panny Marie rozezvučel benefiční koncert 0 snímků
Benefiční koncert Děti dětem - naděje pro Ukrajinu ve čtvrtek v podvečer rozezněl kostel Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí. Na pozvání Diecézní katolické charity Hradec Králové zazpíval na jedinečném koncertě chlapecký sbor Boni pueri. Nechybělo ani vystoupení ukrajinských dětí z klubu Nytočka Rodovodu a jako čestný host se představila také sólistka Tereza Mátlová. Kouzelnou atmosféru benefičního koncertu zachytil ve své fotogalerii Michal Fanta.

Hradecká diecézní charita uspořádala benefiční koncert ve spolupráci s hradeckým sborem Boni pueri. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje ve prospěch dětí z Ukrajiny, které kvůli válce musely opustit svou zemi a nové útočiště našly v Hradci Králové a jeho okolí. Podle informací charity se nakonec podařilo vybrat téměř 52 tisíc korun. Na koncert dorazily zhruba dvě stovky návštěvníků. Hned na začátek zazněla ukrajinská hymna. Návštěvníky pak přivítala ředitelka hradecké diecézní charity Anna Maclová. 

Zbytek koncertu už patřil umělcům. Konkrétně chlapeckému sboru Boni pueri pod vedením sbormistra Marka Štilce, operní pěvkyni Tereze Mátlové a také ukrajinským dětem z klubu Nytočka Rodovodu. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Michal Fanta