Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Startuje Hradecká kulturní pátračka, účastníky čeká nevšední zážitek

13. 5. 2022

Startuje Hradecká kulturní pátračka, účastníky čeká nevšední zážitek 0 snímků
Královéhradecké kulturní organizace spojily své síly a na letní měsíce připravily pro své návštěvníky a diváky speciální program - Hradeckou kulturní pátračku. Zájemci se na ní mohou vydat už v neděli a poodkrýt jejich zákulisí.

Pátračka vznikla loni a jejím iniciátorem bylo Divadlo Drak, které ve spolupráci přizvalo Galerii moderního umění v Hradci Králové, Klicperovo divadlo, Muzeum východních Čech, Filharmonii Hradec Králové a Bio Central. Pátračka začíná v Labyrintu Divadla Drak, kde obdrží všechny potřebné informace a pracovní list s mapou.

Uvnitř každé instituce nebo v jejím bezprostředním okolí se nachází jedno stanoviště, které je označeno logem pátračky. Přes hry, splněním interaktivního úkolu, vyluštěním tajenky či rozřešením šifry účastníci získají indicii, díky které budou moci pokračovat v pátrání a zároveň nahlédnout do zákulisí kulturních organizací a vybraných profesí.

Podle Martiny Markové z Divadla Drak Hradecká kulturní pátračka nabízí účastníkům především zážitek a chce představit jednotlivé instituce jako živá, inspirativní a přátelská místa. „Letošní sezóna přinese dvě novinky. První je, že na pátračku se mohou vydat školy a objednané skupiny, druhou je upravená verze Hradecké kulturní pátračky v ukrajinském jazyce. Bude přístupná od července 2022,“ zve na tuto událost Marková.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Divadla Drak, Ondřej Littera