Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Startuje Hradecká kulturní pátračka, účastníky čeká nevšední zážitek

13. 5. 2022

Startuje Hradecká kulturní pátračka, účastníky čeká nevšední zážitek 12 snímků
Královéhradecké kulturní organizace spojily své síly a na letní měsíce připravily pro své návštěvníky a diváky speciální program - Hradeckou kulturní pátračku. Zájemci se na ní mohou vydat už v neděli a poodkrýt jejich zákulisí.

Pátračka vznikla loni a jejím iniciátorem bylo Divadlo Drak, které ve spolupráci přizvalo Galerii moderního umění v Hradci Králové, Klicperovo divadlo, Muzeum východních Čech, Filharmonii Hradec Králové a Bio Central. Pátračka začíná v Labyrintu Divadla Drak, kde obdrží všechny potřebné informace a pracovní list s mapou.

Uvnitř každé instituce nebo v jejím bezprostředním okolí se nachází jedno stanoviště, které je označeno logem pátračky. Přes hry, splněním interaktivního úkolu, vyluštěním tajenky či rozřešením šifry účastníci získají indicii, díky které budou moci pokračovat v pátrání a zároveň nahlédnout do zákulisí kulturních organizací a vybraných profesí.

Podle Martiny Markové z Divadla Drak Hradecká kulturní pátračka nabízí účastníkům především zážitek a chce představit jednotlivé instituce jako živá, inspirativní a přátelská místa. „Letošní sezóna přinese dvě novinky. První je, že na pátračku se mohou vydat školy a objednané skupiny, druhou je upravená verze Hradecké kulturní pátračky v ukrajinském jazyce. Bude přístupná od července 2022,“ zve na tuto událost Marková.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Divadla Drak, Ondřej Littera