Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

V čele Klicperova divadla bude i dalších šest let pokračovat Eva Mikulková

25. 1. 2022

page.Name
Dosavadní ředitelka Eva Mikulková povede hradecké Klicperovo divadlo i v dalším šestiletém funkčním období. Jmenování Mikulkové, které jednohlasně navrhla výběrová komise, dnes schválila správní rada Klicperova divadla. O funkci ředitele usilovali ve výběrovém řízení tři uchazeči.

Funkční období ředitelky Evy Mikulkové mělo skončit v červnu letošního roku. Správní rada Klicperova divadla proto v loni v září vypsala konkurz na nového ředitele. Do výběrového řízení se přihlásili tři uchazeči, z nichž výběrová komise jednohlasně doporučila současnou ředitelku.

„Její formulace vize a poslání, které by divadlo v dalších letech mělo plnit a kam by mělo směřovat, komise vyhodnotila jako nejlepší ze všech přihlášených, stejně tak i její návrh koncepce řízení ekonomiky a rozvoje divadla na období příštích několika let. Správní rada již dnes výsledek výběrové komise schválila a paní Mikulkovou jmenovala ředitelkou Klicperova divadla na dalších šest let,“ informuje primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek (ODS), který je členem správní rady Klicperova divadla a byl současně i členem výběrové komise.

„Za doby působení paní Mikulkové v divadle se podařila řada úspěchů, ať se již jedná o rekonstrukce budovy, otevření nových prostor předprodeje na Gočárově třídě nebo zapojení do týmu uměleckého šéfa Pavla Kheka. I přes nelehkou situaci v době pandemie se jí daří vést divadlo správným směrem, a věříme, že to tak bude pokračovat i nadále,“ říká náměstkyně primátora pro oblast kultury Monika Štayrová (ANO), která je předsedkyní správní rady Klicperova divadla.

„Jsem ráda, že se správní rada Klicperova divadla shodla na jmenování stávající paní ředitelky Mikulkové. Pandemie ze všeho nejvíce nepřeje kultuře a pro divadla a další kulturní instituce je to mimořádně těžká doba, proto je dobře, že tým kolem paní ředitelky bude moci pokračovat v činnosti, která jistě přinese další úspěšné inscenace a bohatý repertoár," dodává náměstkyně hejtmana pro kulturu Martina Berdychová (Východočeši).

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz