Středa

29. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Víkend v Hradci: do ulic vjedou veteráni, Kavčí plácek roztančí festival

2. 9. 2022

page.Name
První zářijový víkend v Hradci Králové potěší fanoušky historických vozidel, jídla a především kultury. Těšit se můžete na tradiční výstavu automobilových veteránů na Masarykově náměstí, na hudební Festival pod Babykou na Kavčím plácku a děti ocení třeba zábavnou a naučnou stezku v hradeckých kulturních institucí. Uskuteční se také dvoje trhy. Na farmářských budou moci návštěvníci ochutnat plodiny od tuzemských pěstitelů, Africké trhy zase nabídnou pořádnou exotiku. Více o akcích se dozvíte v našem článku.

20. Královéhradecká veterán rallye
Kdy: sobota 3. září od 11 hodin
Kde: Masarykovo náměstí

Východočeskou metropolí projedou v sobotu dopoledne historické vozy. Následně se veteráni představí na Masarykově náměstí v rámci výstavy pro veřejnost. Návštěvníci výstavy si budou moci prohlédnout auta, která jsou ročníku 1960 či starší. V Hradci se však moc nezdrží, čeká je totiž cesta do Kostelce nad Orlicí a následně zpátky do Rychnova nad Kněžnou, odkud historická auta ve čtvrtek vyrážela.

Farmářsko potravinářské trhy
Kdy: sobota 3. září od 8 hodin
Kde: v ulici Letců u OC Atrium

V sobotu dopoledne mohou Hradečáci opět zavítat na farmářsko-potravinářské trhy, kde je možné ochutnávat a nakupovat výpěstky a potravinářské výrobky, které prezentují sami producenti. Jejich předností je kladení důrazu na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování surovin. Farmářsko potravinářské trhy nejsou ojedinělou záležitostí, pokud tento víkend máte jiné plány, můžete je navštívit v některý z dalších uvedených termínů: 17. 9.; 1. 10.; 15. 10.; 29. 10.; 12. 11.; 26. 11.; 10. 12.

Hradecká kulturní pátračka
Kdy: sobota 3. září od 10 do 17 hodin
Kde: Divadlo Drak a další kulturní instituce

Pátračka začíná v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží všechny potřebné informace a pracovní list s mapou. Další kulturní instituce už mohou navštívit v libovolném pořadí. Uvnitř každé instituce nebo v jejím bezprostředním okolí se nachází jedno stanoviště, které je označeno logem pátračky. Prostřednictvím hry, splněním interaktivního úkolu, vyluštěním tajenky či rozřešením šifry účastníci získají indicii, díky které budou moci pokračovat dál v pátrání a zároveň nahlédnout do zákulisí kulturních organizací a vybraných profesí. Délka trvání programu je cca 2 hodiny, účastníci by tak měli s pátračkou začít nejpozději ve tři hodiny odpoledne, aby měli šanci vše stihnout.

Festival pod Babykou
Kdy: sobota 3. září od 17 hodin
Kde: Kavčí plácek

Sobota bude nabitá a kulturní den bude pokračovat tradiční akcí v centru Hradce. Festival pod Babykou se každoročně koná na Kavčím plácku, svůj název získal podle památného stromu, který se tam nachází. Kromě nabušeného programu se můžete těšit i na občerstvení, vybavený areál a posezení. Na festivalu zahrají Serge X, GOJI a Mr. Moss.

Africké trhy
Kdy: neděle 4. září od 9 do 16 hodin
Kde: Masarykovo náměstí

Exotické chutě můžete ochutnat v neděli na Masarykově náměstí. Od rána se tam konají Africké trhy. Přímo od drobných farmářů budou moct lidé nakoupit potraviny a přísady z afrických políček, zahrádek a sadů. K dispozici bude čerstvé i sušené ovoce, koření ze Zanzibaru nebo africká káva a čaje.   

Matěj Holaň, Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: MMHK, Hradecká kulturní pátračka, Festival pod Babykou, Africké trhy