Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Kraj podpoří 13 miliony hradecká divadla, filharmonii a archeopark Všestary

30. 1. 2023

page.Name
Královéhradecký kraj letos podpoří čtyři obecně prospěšné společnosti působících v kultuře částkou 13,4 milionu korun. Finanční podpora bude směřovat ke Klicperovu divadlu v Hradci Králové, Filharmonii Hradec Králové, hradeckému Divadlu Drak a Archeoparku Všestary. Dnes o tom rozhodli krajští zastupitelé.

"Kromě divadelního či hudebního vyžití nabízí (tyto subjekty) také různé formy vzdělávacích programů nejen pro školská zařízení," uvedla náměstkyně hejtmana pro kulturu a cestovní ruch Martina Berdychová (Východočeši).

Klicperovo divadlo by mělo získat od kraje pro letošní rok více než 3,61 milionu korun, hradecké filharmonii kraj hodlá poskytnout 5,88 milionu korun a Divadlu Drak a jeho Mezinárodnímu institutu figurálního divadla více než 1,86 milionu korun. Archeopark Všestary by měl obdržet na svůj provoz více než dva miliony korun.

Královéhradecký zřizuje deset příspěvkových organizací s kulturním zaměřením. Kromě toho je spoluzakladatelem obecně prospěšných společností, jako jsou výše zmíněná divadla, filharmonie či archeopark.

ČTK