Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Do kin míří komedie Lítá v tom. Natáčela se na různých místech Hradce

11. 12. 2023

page.Name
Nová filmová komedie, která se na podzim loňského roku točila hned na několika místech v Hradci Králové, míří už tento týden do českých kin. V hlavních rolích romantické komedie Lítá v tom se představí Kryštof Hádek, Taťjana Medvecká a Kristína Svarinská. Pozorní diváci ve filmu určitě poznají například hvězdárnu a planetárium, obří akvárium, fakultní nemocnici, hradeckou náplavku nebo studijní a vědeckou knihovnu. Do Cinestaru můžete na film poprvé vyrazit už v úterý, v Bio Central vypukne premiéra ve středu.

Výrazným tématem filmu, který vznikl za podpory Královéhradeckého kraje a města Hradec Králové, je astronomie, kosmonautika, láska k vesmíru a hvězdám. Řada scén se točila v hradecké hvězdárně a v planetáriu. V hlavních rolích se představí Kryštof Hádek a Kristína Svarinská. Zapletou se do jedné nevinné lži, která následně strhne lavinu nedorozumění. Hlavní hrdina totiž přemluví svou těhotnou sousedku a bývalou striptérku, aby jednou jedinkrát sehrála jeho přítelkyni před maminkou (Taťjana Medvecká). Situace se ale zvrtne a to, že jsou zamilovaný pár, musí pak předstírat mnohem déle.

V dalších rolích se divákům představí Anna Polívková, Sandra Nováková, Filip Rajmont, Pavel Soukup, Miroslav Noga nebo Veronika Žilková. Film mohou diváci po celém česku vidět v kinech od 14. prosince. V Hradci jsou ale naplánované dokonce dvě předpremiéry. V Cinestaru v úterý od 18:30 a v kině Bio Central ve středu od 18 hodin. 

„Lítá v tom je komedie o jedné milosrdné lži, která spustí řetězec událostí a rozvine hodně zajímavý příběh. Taky je o tom, jak je život nevyzpytatelný, přináší nečekané situace a zážitky a může se během jedné vteřiny úplně změnit,“ říká k filmu představitelka hlavní role Kristína Svarinská.

Spolu s ní se v hlavní roli představí také Kryštof Hádek. „Od začátku mě ten námět a příběh bavil, stejně jako další obsazení a to, že film točí právě Tomáš Dianiška. Myslím, že ten příběh je chytře napsaný, film sám je hezky výtvarně a vizuálně natočený, a je to sranda,“ popisuje Hádek.

Film vznikl za podpory Královéhradeckého kraje a města Hradec Králové. Velkou část vizuální stránky filmu obstaral právě Hradec Králové. Kryštof Hádek se proháněl na kole například po hradecké náplavce u řeky, kromě hradeckých ulic obsadili filmaři i Studijní a vědeckou knihovnu HK, Fakultní nemocnici Hradec Králové, sanatorium SANUS, vlakové nádraží a natáčeli i v Obřím akváriu Hradec Králové nebo se sborem kněze Ambrože Církve československé husitské. Film vznikl na základě maďarského originálu “SEVELED” od Dénes Orosz a Zsuzsi Várady.

(kul, tz-khk)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Bontonfilm