Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-4°

Svátek má

Hradecký Majáles prozradil jména účinkujících, vstupenky už pomalu mizí

29. 8. 2023

page.Name
Kapely Mirai, Chinaski nebo Wohnout, zpěváci Mikolas Josef, Ben Cristovao nebo Jaroslav Uhlíř či úspěšné rapperské dvojice Calin a Viktor Sheen a Yzomandias a Nik Tendo patří mezi největší hvězdy příštího hradeckého Majálesu. Pořadatelé během prázdnin postupně odhalovali jména účinkujících i další detaily z programu. Oblíbený hudební festival, který v posledních letech navštěvuje až deset tisíc lidí, se příští rok uskuteční v sobotu 20. dubna na již tradičním místě u Piletického potoka. Vstupenky jsou již v prodeji.

Další ročník oblíbeného hradeckého hudebního festivalu Majáles se bude konat 20. dubna u Piletického potoku. Organizátoři už úspěšně lákají návštěvníky na velká jména české hudební scény. Skoro již tradičně diváci uslyší umělce ze skupiny Mirai, Wohnout, Vypsaná fixa a Horkýže slíže. Mladší posluchače jistě potěší, že i letos přijedou Yzomandias a Nik Tendo, Dorian, Grey256, Sofian Medjmedj a Stein27. A naopak poprvé na hradeckém festivalu vystoupí interpreti Mikolas Josef, Kojo a Refew.

Velkým překvapením je vystoupení zpěváka a skladatele dětských písniček Jaroslava Uhlíře. Slova písně Dělání, Není nutno nebo Statistika zná skoro každý, a tak si diváci budou moci společně zazpívat a zavzpomínat na dětství.

Účast potvrdilo i rapperské duo, které organizátoři označili za svůj nejvyšší kalibr. Viktor Sheen a Calin si v posledních letech nasbírali spoustu fanoušků převážně mezi mladší generací. Se svým novým společným albem Roadtrip ovládli nejen českou hudební scénu, úspěch sklízeli i v zahraničí.

Na hradecké pódium se po letech vrátí i český reprezentant Eurovize 2021 Ben Cristovao, který minulý rok pořádal koncert v největší české aréně. Po dlouhé době před Hradečáky vystoupí také slovenský rapper Separ se svojí hip-hopovou skupinou DMS. A ti, co mají rádi víno, milují krásné ženy a zpěv, se mohou těšit na návrat kapely Chinaski.

Hradecký Majáles je čím dál úspěšnější, minulý rok překonala účast hranici deseti tisíc návštěvníků. Vstupenky bývají dlouho dopředu vyprodané. Přestože se festival uskuteční až za osm měsíců, už teď lístky z webových stránek pomalu mizí.

Organizaci festivalu mají na starost hlavně studenti. A právě z jejich řad se volí král a královna. Naposledy byli korunování Václav Roudný z Univerzity Karlovy a Eliška Blechová z Univerzity Hradec Králové. Součástí Majálesu bývá každoročně i slavnostní průvod.

Sabina Tocháčková
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Archiv pořadatelů