Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

V Hradci Králové začíná jeden z největších českých festivalů Rock for People

12. 6. 2024

page.Name
V prostoru Parku 360 v Hradci Králové dnes začíná jeden z největších tuzemských hudebních festivalů Rock for People. Jeho 29. ročník nabídne ve čtyřech dnech na osmi pódiích přes 130 kapel a další desítky umělců v nehudebním programu. Pořadatelé očekávají návštěvu přibližně 40.000 příznivců různých hudebních žánrů. Program krátce po poledni otevřou česká grindcoreová kapela Gutalax a soubor Fast Food Orchestra.

Hlavní hvězdou úvodního dne bude od 21:30 jedna z nejúspěšnějších elektronických skupin The Prodigy, která prodala 25 milionů desek. Spolu s umělci The Chemical Brothers a Fatboy Slim patří k průkopníkům žánru, který se nazývá break beat. Ještě předtím vystoupí například frontman skupiny Slipknot a herec Corey Taylor nebo nu-metalové kvarteto ze San Diega P.O.D. Ty pořadatelé dokázali sehnat jako náhradu za Bad Omens, kteří zrušili celou svou evropskou tour včetně vystoupení na Rock for People. Z tuzemských vystupujících se mimo jiné představí kapela předních českých hudebníků, producentů a songwriterů, která spojila svoji lásku k folku a country v projektu s názvem Lufťáci.

"Rozsahem programu, kterého jsou součástí jak ty největší světové hvězdy, tak i řada těch vycházejících, se tak stáváme kulturní událostí roku," uvedl ředitel festivalu Michal Thomes.

Kromě hudebních vystoupení nabízí Rock for People doprovodný program. Letos nabídne oblíbený AZ-kvíz živě s moderátorem Alešem Zbořilem, divadelní představení, filmové projekce, tanec, módní přehlídky, karaoke, silent disco i sportovní aktivity.

V Parku 360 pro letošní ročník navýšili kapacity areálu včetně míst pro kempování a parkování. Festival se na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové koná od roku 2007, kam se z kapacitních důvodů přestěhoval z Českého Brodu. Loňský ročník Rock for People navštívilo 37.000 lidí.

Návštěvníci festivalu mohou využít bezplatnou kyvadlovou dopravou. Trasa festivalové linky MHD bude začínat na terminálu hromadné dopravy a povede přes zastávky Hlavní nádraží a Muzeum na zastávku Letiště Park 360. Po stejné trase povede i zpět. Ve dnech festivalu linka začne ve směru na letiště jezdit dopoledne a poslední autobus bude vyjíždět ve 20:30. Z letiště budou poslední autobusy odjíždět v 03:30. Po konci festivalu ze soboty na neděli bude v neděli 16. června nejvíce autobusů odjíždět mezi 09:00 až 12:00, kdy mimořádná doprava skončí.

ČTK
Foto: archiv pořadatelů