Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Podcasty? Tak určitě!

21. 7. 2021

page.Name
„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným. Chtělo by se říci s plavčíkem Antonínem Důrou z legendárního filmu Rozmarné léto režiséra Jiřího Menzela.“ Tak nějak začínala před lety moje úplně první videoreportáž v redakci Trutnovinek, která mapovala provoz koupališť v době, kdy létu počasí příliš nepřálo.

Prostě jsem byl kolegou nečekaně vyzván, abych to zkusil. Tak jsem to prostě zkusil, protože, proč to nezkusit, že? Časem jsem zjistil, že stručnost je stejně jako předem připravený scénář ideálním základem každé takové reprotáže. Později tento formát reportáží skončil a já se zase výhradně věnoval psanému zpravodajství a rozhovorům.

Doba pokročila a v té současné frčí všemožné podcasty na různá témata, ať už ve video či audio podobě. Ty druhé hlavně pro řidiče, kteří se přesunují někam na delší vzdálenost. Ani hradecké Salonky nechtěly v tomto ohledu zůstat pozadu, proto jsme se s novým sídlem redakce na Velkém náměstí a patřičným technickým vybavením rozhodli do toho jít, zvát zajímavé hosty a dělat s nimi ne příliš dlouhé podcasty.

I když to tak zpočátku nevypadalo, neměl jsem s tím problém, protože podcast je vlastně rozhovor, kterých jsem udělal za svou dlouhou novinářskou kariéru stovky, jen na vás prostě míří kamera. Možná, že mně chvíli trvalo, než jsem se rozhoupal, ale pak, jako před lety u videoreportáží, jsem to zkusil. A myslím, že to půjde. Zatím mám za sebou dva a docela jsem si to užíval. A brzy, už příští čtvrtek, přibude třetí. Příslušnou techniku při tom ovládala moje nová kolegyně Terka, která je v této oblasti i v podcastech jako ryba ve vodě.

Podcasty tedy budou přibývát, protože zajímavých a inspirativních lidí je v Hradci Králové plno, takže bude určitě z čeho vybírat. Kromě toho témat, která hýbou krajským městem, je také více než dost. Podcasty, stejně jako kulturně – společenský magazín Salonky nebo webový portál salonkyhk.cz jsou tady pro vás, proto nám i přes letní měsíce, kdy je čas dovolených a cestování za zážitky, zachovejte svou přízeň.

Salonky vám přeji hezké, uvolněné a po měsících pandemie spojené z nepříjemnými opatření, zase pořádné svobodné nadechnutí. Opatrujte se a čtěte své oblíbené hradecké Salonky!