Středa

30. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Na dovolenou? Určitě!

20. 5. 2021

page.Name
„Každý rok jsem jezdila na dovolenou do jednoho italského městečka na jihu. Je tam krásně, nechybí kouzelná atmosféra, přátelští lidé a dobré jídlo. A samozřejmě teplé moře. Loni jsem to poprvé vzdala a zůstala v české kotlině. Doba je stále nejistá a navíc, vůbec nevím, kdy na mě dojde řada s očkováním a za jakých podmínek se bude moci vycestovat do zahraničí. Vypadá to tak, že se vydám na průzkum Moravy. Nakonec, proč ne. I u nás doma je přece krásně,“ řekla mě Jana, kamarádka z Hradce Králové.

Známí a přátelé z mého okolí řeší dovolenou už od začátku letošního roku, tedy v době, kdy covidová pandemie rozhodně neztrácela na síle. Zahraničí bylo velmi nejisté, podmínky se stále, vzhledem k epidemické situaci, měnily, a tak se ukazuje, že je to pořád sázka do loterie s nejistým výsledkem. Zhruba osmdesát procent těch, s nimiž jsem mluvil, bude trávit letní dovolenou v tuzemských končinách. Zatímco loni jsme si zabukovali ubytování na týdenní dovolenou v dubnu, letos jsme příliš nepospíchali. Zatím nevíme, zda to nebyla chyba.

Poskytovatelé ubytování totiž zaznamenávají zvýšený zájem o domácí dovolenou. Když jsme přemýšleli, kam uprostřed července vyrazíme, rozhodli jsme se pro jižní Moravu. Po čase bychom se rádi vrátili do kouzelného Mikulova, poté strávili nějaký čas ve Valticích a nedaleké Lednici, a vracet se budeme přes Uherské Hradiště a okolí, kde jsem už hodně dlouho nebyl, a navíc tam mám rodinu z otcovy strany. Zahraničí, přestože jižní teplo a moře máme velmi rádi, jsme už vypustili z hlavy. Pokud nám bude přát počasí, užijeme si to při dobrém víně v malebném moravském prostředí, kde určitě načerpáme novou, už docela nutnou a potřebnou energii.

Někde na internetu jsem četl, že k rozhodnutí vyrazit na dovolenou a odvážit se cestovat i v této poněkud zvláštní době, mohou vést také fotky z minulých dovolených, jako album ze starých časů, jimiž se můžete obklopit. Asi to nebude moje cesta, ale přiznám se bez mučení, že jsem neodolal a na snímky z loňské dovolené jsem se přece jenom podíval. Bylo to fajn a vybavil jsem si i některé detaily. Takže určitě doporučuji! A kam vyrazí letos naši hradečtí čtenáři? Budou doma nebo se vypraví do ciziny? Ať se rozhodnete tak, nebo tak, nezapomeňte si na cestu přibalit náš kulturně – společenský magazín Salonky. A klidně se s ním v dovolenkové destinaci vyfoťte a fotku nám pošlete. Budeme mít radost.