Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Na dovolenou? Určitě!

20. 5. 2021

page.Name
„Každý rok jsem jezdila na dovolenou do jednoho italského městečka na jihu. Je tam krásně, nechybí kouzelná atmosféra, přátelští lidé a dobré jídlo. A samozřejmě teplé moře. Loni jsem to poprvé vzdala a zůstala v české kotlině. Doba je stále nejistá a navíc, vůbec nevím, kdy na mě dojde řada s očkováním a za jakých podmínek se bude moci vycestovat do zahraničí. Vypadá to tak, že se vydám na průzkum Moravy. Nakonec, proč ne. I u nás doma je přece krásně,“ řekla mě Jana, kamarádka z Hradce Králové.

Známí a přátelé z mého okolí řeší dovolenou už od začátku letošního roku, tedy v době, kdy covidová pandemie rozhodně neztrácela na síle. Zahraničí bylo velmi nejisté, podmínky se stále, vzhledem k epidemické situaci, měnily, a tak se ukazuje, že je to pořád sázka do loterie s nejistým výsledkem. Zhruba osmdesát procent těch, s nimiž jsem mluvil, bude trávit letní dovolenou v tuzemských končinách. Zatímco loni jsme si zabukovali ubytování na týdenní dovolenou v dubnu, letos jsme příliš nepospíchali. Zatím nevíme, zda to nebyla chyba.

Poskytovatelé ubytování totiž zaznamenávají zvýšený zájem o domácí dovolenou. Když jsme přemýšleli, kam uprostřed července vyrazíme, rozhodli jsme se pro jižní Moravu. Po čase bychom se rádi vrátili do kouzelného Mikulova, poté strávili nějaký čas ve Valticích a nedaleké Lednici, a vracet se budeme přes Uherské Hradiště a okolí, kde jsem už hodně dlouho nebyl, a navíc tam mám rodinu z otcovy strany. Zahraničí, přestože jižní teplo a moře máme velmi rádi, jsme už vypustili z hlavy. Pokud nám bude přát počasí, užijeme si to při dobrém víně v malebném moravském prostředí, kde určitě načerpáme novou, už docela nutnou a potřebnou energii.

Někde na internetu jsem četl, že k rozhodnutí vyrazit na dovolenou a odvážit se cestovat i v této poněkud zvláštní době, mohou vést také fotky z minulých dovolených, jako album ze starých časů, jimiž se můžete obklopit. Asi to nebude moje cesta, ale přiznám se bez mučení, že jsem neodolal a na snímky z loňské dovolené jsem se přece jenom podíval. Bylo to fajn a vybavil jsem si i některé detaily. Takže určitě doporučuji! A kam vyrazí letos naši hradečtí čtenáři? Budou doma nebo se vypraví do ciziny? Ať se rozhodnete tak, nebo tak, nezapomeňte si na cestu přibalit náš kulturně – společenský magazín Salonky. A klidně se s ním v dovolenkové destinaci vyfoťte a fotku nám pošlete. Budeme mít radost.