Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Dovolená na letišti

13. 8. 2022

page.Name
Milí Hradečáci, pokud se ještě chystáte na dovolenou a chcete využít leteckou přepravu, zbystřete prosím pozornost. Sám jsem ji nevyužil už několik let a nevím, zda se po mé nedávné zkušenosti k tomuto dopravnímu prostředku ještě někdy vrátím. Začátkem července jsme se vypravili na dovolenou do krásného chorvatského města Dubrovník. Netušili jsme však, v jaké nečekané dobrodružství se naše putování změní.

Odbavili jsme se on-line a měli odletět společností Austrian Airlines v 7.30 z Prahy do Vídně, tam přestoupit do letadla téže společnosti a pokračovat do cíle. Ale ouha! Po čtvrthodinách nás letištní personál informoval o neustálém posunování letu až ho nakonec úplně zrušil a přesunul na 12.20. Začátek dovolené jsme tedy strávili v letištní hale. Když jsme později přistáli ve Vídni, čekalo nás nemilé překvapení. Původní přestupní let byl pryč a další martýrium bylo na světě. Personál nám vnutil letenky do Dubrovníku přes Paříž.

Vystáli jsme další frontu, ale všechny náhradní lety byly již obsazeny. Rychle jsme zamířili k další přepážce, abychom vnucené letenky zrušili a dostali nové se stejným časem odletu, ale druhý den. Naštěstí nám rakouská společnost zajistila ubytování v hotelu v centru Vídně. Všechny tyto nepříjemnosti nám pomohla zvládnout velmi dobře jazykově vybavená paní Irena z Prahy, která strávila řadu let v kanadském Torontu.

Z hotelu jsme druhý den ráno opět jeli na letiště, abychom se po dalších kontrolách mnohdy nepříjemného personálu konečně dostali do letadla směr Dubrovník, kam jsme předtím museli volat a vysvětlovat provozovatelům penzionu, proč přijedeme o den později. Když jsem přistáli, ukázalo se, že náš kufr nedorazil. To byla další nepříjemnost, protože jsme první dny byli ve stejném oblečení a nezbývalo nic jiného, ​​​​než si koupit nové. Kufr nám byl po několika telefonátech do penzionu doručen o půlnoci, den před odletem do vlasti.

Bylo to tedy všechno velmi stresující. A to není vše. Při návratu domů jsme odlétali s hodinovým zpožděním, takže nám let z Vídně do Prahy uletěl a čekalo nás šest hodin na letišti, kde jsme si zase museli přebukovat letenky. Přes všechny lapálie jsme si nejen historickou částí města plnou úzkých uliček, ale i další místa Dubrovníku s azurovým mořem užili u dobrého jídla a vína. Na tuto dovolenou však nikdy nezapomeneme. Milí Hradečáci, ať už poletíte kamkoli, doporučuji obrnit se notnou dávkou trpělivosti, nepodléhat panice a dovolenou si jaksepatří užít. Krásný zbytek léta!