Čtvrtek

29. července 2021

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Při Dnech otevřených ateliérů lze poznat umělce i jejich tvorbu zblízka

10. 6. 2021

Při Dnech otevřených ateliérů lze poznat umělce i jejich tvorbu zblízka 14 snímků
Ve všech okresech Královéhradeckého kraje se v sobotu a v neděli uskuteční tradiční kulturní událost Dny otevřených ateliérů, kterou pořádá Centrum uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové. Podle ředitelky Impulsu Martiny Erbsové se ho letos zúčastní 40 výtvarníků a institucí nejrůznějších oborů, zaměření a výtvarných žánrů.

V Hradci Králové své dveře dokořán otevřou úderem sobotní desáté hodiny Ateliér labyrint sídlící v ulici Na Dřevěnce, dále v Galerii za Galerií v Tomkově ulici bude k dispozici se svými ukázkami tvorby Kateřina Zelingerová, na ulici Karla VI. se bude prezentovat Dílna U Dubu a Ateliér Ve Dvoře otevře na Eliščině nábřeží Iva Tušlová.

Všechny ateliéry budou po oba dva dny otevřeny veřejnosti do 18 hodin. „Návštěvníci mohou zavítat jak do renomovaných galerií, tak i do dílen malířů, hrnčířů, sochařů, fotografů, řezbářů ale i designérů v Královéhradeckém kraji,“ zve do ateliéru ředitelka Erbsová. V souvislosti s touto výtvarnou víkendovou akcí jsme ji v dnešním podcastu v redakci Salonek na Velkém náměstí vyzpovídali.

PROGRAM

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Tereza Karanská, archiv Impulsu