Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-2°

Svátek má

Diváci se mohou těšit na filmy, letní kino Širák zahájí sezonu 10. června

2. 6. 2020

page.Name
(ČTK) - Letní kino Širák v Hradci Králové zahájí sezonu ve středu 10. června americkým snímkem Neviditelný. Projekce budou pokračovat každou středu, čtvrtek, pátek a sobotu, v červnu od 21.30, červenci od 21 a v srpnu od 20.30 hodin. Ve volných dnech bude areál k pronájmu, řekli dnes novinářům provozovatelé kina. Diváci se mohou těšit v kině u řeky Orlice během tří měsíců na téměř pět desítek filmů a další akce.

„Loňský rok byl nejlepší za posledních 19 let, co kino provozujeme. Obliba letního kina stoupá,“ prozradil Miroslav Franc, ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, která letní kino provozuje. Návštěvnost letního kina Širák meziročně vzrostla o zhruba 300 diváků na loňských více než 5300 lidí. Ročně odehraje kino okolo 50 filmů. Největším tahákem jsou i nadále české filmy, zvláště komedie. Nejnavštěvovanějším loňským snímkem byl film Ženy v běhu, kdy na jedno představení dorazilo asi 500 lidí.

„V červnu nabídneme 12 filmových projekcí, hraje se za každého počasí. Letošní sezona skončí koncem srpna. V září jsou už totiž poměrně chladné večery a pro diváky to už není až tak příjemné,“ řekla ČTK Julia Špalková z letního kina Širák. Více informací o programu je na webu.

Podle provozovatelů kina nebude problém při dodržování přísnějších hygienických pravidel kvůli epidemii koronaviru. „Areál je rozlehlý, nebude s tím problém. Budeme mít speciální spot, který budeme vysílat před každým filmem a budeme diváky upozorňovat na aktuální vládní opatření. Budeme vybaveni potřebnými hygienickými potřebami,“ vysvětlila Špalková.

Hradecké letní kino je v provozu od poloviny 50. let a má kapacitu na sezení 800 míst, další místa jsou na travnatých plochách. Má bezbariérový vstup, je v centru a na místě si lze zapůjčit deky či deštníky. Provoz je ztrátový, loni činila ztráta asi 150 tisíc korun, což je méně než v předchozím roce. Před zahájením letošní sezony prošlo rekonstrukcí nouzové osvětlení a silnoproudé rozvody za celkových 2,8 milionu korun. Digitalizované kino Širák se stereo zvukem patří v ČR k nejmodernějším.

Upozornění: Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu nabyvatele zakázáno.

Tomáš Kučera jpt
Ilustrační foto: letnikinosirak.cz