Středa

8. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Na hradeckém gymnáziu J. K. Tyla začaly maturity, bez problémů

1. 6. 2020

page.Name
(ČTK) - Maturanti Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové dnes začali písemnou zkoušku testem z matematiky. Přestože maturity provázejí kvůli koronaviru přísnější hygienická pravidla, průběh zkoušek to zatím nezkomplikovalo. ČTK to dnes dopoledne řekl ředitel gymnázia Matěj Ondřej Havel. Na škole se maturitní zkouška týká 150 studentů.

„U vchodu do budovy museli všichni odevzdat čestné prohlášení, že nemají žádné onemocnění. Většina z nich prohlášení vyplnila až na místě, je to možné, jsou zletilí. Na první písemku dorazili všichni studenti. Dnes probíhá matematika a angličtina,“ řekl ČTK Havel.

Kdo se cítil být ohrožený nebo patří do rizikové skupiny, mohl přijít o půl hodiny dříve. „Toho využily jednotky studentů. Letošní maturity jsou spojené s určitými opatřeními, ale zatím to běží dobře, žádnou komplikaci jsme nezaznamenali,“ uvedl ČTK Havel.

Kvůli koronaviru se zkoušky letos konají za zvýšených hygienických opatření, studenti by například měli dbát na dezinfekci rukou a zhruba dvoumetrové rozestupy. Za dodržení těchto podmínek nemusí mít u zkoušky roušky. Kvůli rozestupům tak často musel být upraven zasedací pořádek ve třídách.

Kvůli pandemii koronaviru se letos uvažovalo, že maturity nebudou a studenti budou ohodnoceni na základě dosavadních studijních výsledků. Na to ale nedošlo, kvůli příznivému vývoji epidemie se maturantům závěrečné zkoušky nevyhnou, nemusí ale psát slohové práce z českého a cizího jazyka.

Upozornění: Jakékoli publikování nebo další šíření obsahu ČTK je bez písemného souhlasu nabyvatele zakázáno

Tomáš Kučera kš
Ilustrační foto: gjkt.cz