Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Problémy se spodní vodou, stavba sportovní haly se prodraží o 870 tisíc

24. 6. 2020

page.Name
Kvůli problémům se spodní vodou se prodraží stavba sportovní haly v hradecké čtvrti Pouchov, která měla stát 46,8 milionu korun bez DPH, o zhruba 870 tisíc korun bez započtení daně. O zaplacení dodatečných prací mají rozhodnout v pondělí zastupitelé města.

Stavbaři při výkopových pracích zjistili, že hladina spodní vody je výše, než předpokládal hydrogeologický průzkum, proto koncem dubna po necelém měsíci od zahájení prací stavbu přerušili. Kvůli nestabilnímu podloží musel být projekt doplněn o betonové piloty. „V případě, že bude dodatek zastupiteli schválen, můžeme pokračovat hned na začátku července,“ řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha.

Podle smlouvy má zhotovitel na stavbu a kolaudaci 16 měsíců. Vzhledem k pozastavení prací na zhruba dva měsíce se termín dokončení o tuto dobu posune. „Předpokládáme, že tělocvična spolu s parkovištěm by měla být hotova na podzim příštího roku,“ sdělil náměstek.

Sportovní hala má mít rozlohu dvou volejbalových hřišť, projektovaná je pro 45 cvičenců a 60 diváků. Součástí stavby je i parkoviště se 46 místy. Hlavním uživatelem haly by měl být TJ Sokol Pouchov Hradec Králové, který má asi 350 aktivních sportovců.

ku hj
ČTK
Ilustrační foto: aktivnidite.cz, Sokol Pouchov