Středa

24. července 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Červencový magazín Salonky je tady a obsadil vybraná místa v Hradci

3. 7. 2020

Červencový magazín Salonky je tady a obsadil vybraná místa v Hradci 0 snímků
Pro naše věrné čtenáře právě vyšel červencový kulturně-společenský magazín Salonky. Ihned byl distribuován na vybraná místa po celém městě a nyní je vám plně k dispozici. Zdá se, že koronavirová krize ustupuje, proto jsme se od tohoto tématu odchýlili a nabízíme vám jiné, ale opět poutavé čtení.

Královéhradecká firma Petrof, vlajková loď českého hudebního průmyslu, vznikla před 156 lety, kdy ji založil Antonín Petrof. Přes všechny nepřízně osudu, které přinesly války, znárodnění průmyslu či aktuálně pandemie koronaviru, se nepoložila a dodnes dělá dobré jméno Hradci Králové.

Své klavíry a piana vyváží do 65 zemí a jejich adresáty jsou muzikantské hvězdy, jako například Paul McCartney či Richard Clayderman. V jejím čele stojí manažerka na slovo vzatá Zuzana Ceralová Petrofová, která úspěšně pokračuje v rodinné tradici. Ostatně rozhovor s ní si můžete přečíst v červencovém magazínu Salonky, který právě držíte v ruce. „Pane redaktore, to tedy smekám... Rozhovor je moc pěkný,“ což bylo příjemné uznání prezidentky firmy po jeho přečtení.

O tom, že schopných žen je hodně vypovídá další obsáhlejší rozhovor. Ten vznikl už dříve, ale musel být odkládán kvůli zmíněné krizi. Novinářka a fotografka Lenka Klicperová je velice odvážná žena, která fotí v nebezpečných válečných oblastech a pak o tom vypráví studentům Univerzity Hradec Králové.

V pravidelné rubrice Oko Salonek tentokrát šéfredaktor magazínu vyzývá čtenáře, aby se v létě vydali za krásami naší vlasti. Pandemie koronaviru totiž ovlivnila rozhodování obyvatel, kam vyrazit na dovolenou a zdali vůbec. „Moje oblíbené Norsko letos nenavštívím, tak mi to v podstatě zase až tak nevadí, jelikož dovolená v České republice může být nádherná…,“ řekl v anketě pro Salonky Alexandr Hrabálek, primátor Hradce Králové.

Říká se, že nejkrásnější pohled na zem je z ptačí perspektivy. O tom ví své hradecký pilot horkovzdušných balonů Jiří Hembal. Ten se svou společností Hembalon pořádá pro zájemce vyhlídkové lety nad městem a v dalších místech východních Čech, a to i přímo na míru. Kromě toho z nebeských výšin fotografuje, snímky pak zveřejňuje na svém facebookovém profilu a vede si také Deník balonového pilota, kam si zapisuje své zážitky.

Pracovník hradecké hvězdárny Vladimír Socha je popularizátorem paleontologie a nadšeným odborníkem na dinosaury. Přestože mu je teprve osmatřicet let, stihnul už napsat 15 knížek, z nichž zatím poslední – Pravěcí vládci Evropy vyšla v polovině června. A kde se v něm vzala tato vášeň? „Už ve velmi útlém věku. V nějakých čtyřech letech jsem si v mateřské školce kreslil dinosaury, zatímco ostatní kluci kreslili autíčka a vojáčky,“ prozradil mladý paleontolog.

Humornou tečkou červencového magazínu Salonky je kreslený vtip hradeckého výtvarníka a animátora kresleného filmu Tomáše Vlasáka.  Aktuální Salonky jsou tedy na světě, všem svým čtenářům přejí nádherné léto a pokud možno krásnou dovolenou, když už ne v zahraničí, tak třeba v kouzelné české kotlině.

DISTRIBUČNÍ MÍSTA PRO ČERVENCOVÝ MAGAZÍN SALONKY

- Archway restaurant
- Bistro Localis
- Bistro U dvou přátel
- Restaurace Černý kůň
- Galerie moderního umění
- Hotel U Královny Elišky
- Hotel U České koruny
- Hotel Nový Adalbertinum
- Muzeum východních Čech
- Restaurace Primátorka Pod Terasami
- Restaurace Na Hradě
- Restaurace Mexita 
- Sport café
- Antikvariát Na Rynku 
- Vinárna Boromeum
- Náplavka
- Assenza café
- Městské lázně
- Plavecký bazén 
- Atrium
- Aupark 
- Orlice park 
- Zahradnictví Šťastný
- Technologické centrum
- Východočeská televize
- Porsche HK
- Informační centrum – nádraží
- Informační centrum u nábřeží
- Informační centrum na náměstí
- Optika Sova
- Magistrát města
- Krajský úřad
- Fakultní nemocnice 
- Hotel Černigov
- Knihovna města Hradec Králové
- Živnostenský úřad
- Hotel Alessandria

- Poliklinika EUC
- Starbucks

- Petrof vrátnice
- Penzion Zděná bouda 
- Restaurace Akvárium
- Quadient 
- Fitko u Pilnáčka 
- Dopravní podnik
- Tongo

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Patrik Jandejsek