Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradec Králové za 15 milionů přestaví prostor u zimního stadionu

21. 7. 2020

page.Name
Frekventované prostranství mezi zimním stadionem, Jiráskovými sady a secesní vodní elektrárnou Hučák v centru Hradce Králové přebuduje za téměř 15 milionů korun bez DPH firma Sovis CZ. Jako vítěze soutěže ji dnes schválila rada města. Stavba by mohla začít do konce prázdnin, hotovo by mohlo být v létě 2021. Původně radnice odhadovala cenu stavby na asi 17 milionů korun.

Stavbaři v lokalitě dobudují cyklostezky a ty nynější obnoví. Vzniknou i nová propojení. Počítá se také s přeložkami inženýrských sítí. Prostor by měl po opravě působit uceleně a pro cyklisty i chodce by měl být bezpečnější. "Cílem úprav je především dát řád tomuto prostoru, kde se kříží cyklostezky podél ulice Československé armády, od Hučáku, lávky přes Orlici a je tady navíc vstup do oblíbených Jiráskových sadů," uvedl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS).

Součástí stavby bude i oprava stezky, která vede parkem podél Jiráskových sadů a ústí do Křižíkovy ulice u elektrárny. U zimního stadionu se počítá s cyklistickými stojany pro návštěvníky akcí či hokejových zápasů. Stavba by měla trvat deset měsíců. Město na ni chce získat dotaci 4,5 milionu korun z fondů EU.

Poslední větší investici do cyklostezek město dokončilo loni v prosinci, když otevřelo cyklostezku spojující okrajové části Piletice a Rusek s Hradcem Králové. Náklady činily 22,3 milionu korun včetně DPH.

ČTK