Sobota

2. července 2022

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Opravy silnic v příštích týdnech zkomplikují dopravu v Hradci Králové

17. 7. 2020

page.Name
Město bude v příštích týdnech opravovat dvě frekventované silnice v centru, jednu na největším sídlišti Moravské Předměstí a také výpadovku na Prahu. To zkomplikuje dopravu ve stotisícovém krajském Hradci Králové. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) chystá opravu části tranzitního okruhu městem. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová.

Již minulý týden začaly městské Technické služby opravovat silnici v Nezvalově ulici, která je hlavní spojnicí centra města se čtvrtí Malšovice. Opravy tam potrvají do začátku srpna, řidiči musejí jezdit objížďkami. V ulici Jana Masaryka na Moravském Předměstí opravy začnou 20. července.

Opravy na Pražské třídě, která je výpadovou silnicí směrem na Prahu, začnou v následujících dnech a potrvají do konce prázdnin. Rekonstrukce silnice v Divišově ulici v centru města bude zahájena 27. července a potrvá do 2. srpna. Město za opravy dá přibližně 5,1 milionu korun bez DPH.

ŘSD chystá od 25. července opravu tranzitní silnice první třídy na okruhu města v úseku od křižovatky Akademika Bedrny po křižovatku Tesla. Provoz na čtyřproudé silnici by měl být částečně omezený. Podle údajů na webu ŘSD by opravy měly trvat do října a stát přes 26 milionů korun bez DPH. Opravy ovlivní i provoz hradecké městské hromadné dopravy. Některé zastávky MHD budou dočasně přesunuty na jiná místa poblíž opravovaných silnic.

ry hj
ČTK
Ilustrační foto: hradeckralove.cz