Čtvrtek

30. března 2023

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Cestující zase nastoupí předními dveřmi a řidiči zajistí prodej jízdenek

3. 5. 2020

page.Name
Přestože cestující v královéhradecké městské hromadné dopravě (MHD) budou muset stále dodržovat všechna bezpečnostní pravidla nastavená v polovině března, od zítřka dojde k uvolnění jednoho z mimořádných opatření. Budou moci totiž nastupovat předními dveřmi vozidel a spuštěn bude také prodej jízdenek u řidiče.

„Sedadla v přední části vozu budou zahrazena páskami, aby cestující po nákupu jízdenky jen prošli a posadili se dál od řidiče. Pokud je to ale možné, měli by cestující stále preferovat možnost elektronického bezhotovostního nákupu jízdenek,“ říká náměstkyně primátora Věra Pourová. Nákup jízdních dokladů je možné provést například formou mobilní jízdenky prostřednictvím SMS nebo pomocí mobilní aplikace HopOn.

Podle primátora Alexandra Hrabálka bylo možné tento způsob odbavení obnovit díky odpovědnosti veřejnosti při používání ochranných pomůcek a dodržování všech hygienických opatření. „Tato pravidla stále platí a cestování ve vozech MHD je možné pouze se zakrytím dýchacích cest rouškou, respirátorem, šálou nebo šátkem. Zároveň by se k sobě cestující měli chovat ohleduplně a dodržovat určitý rozestup ve vozech i v zastávkách,“ řekl primátor.

(hyš-tz)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto