Středa

27. září 2023

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

Městská knihovna otevřela okénka, zájem čtenářů je značný

26. 11. 2020

page.Name
Na sedmi místech byla Městskou knihovnou v Hradci Králové zprovozněna výdejní okénka pro připravené objednávky a rezervace. Zřízení tak zvaných knihooken je v souladu s rozvolňováním opatření proti šíření koronaviru. Využily toho i některé další knihovny v Královéhradeckém kraji.

„Okénko frčí. Zájem tedy je, fronty se ale netvoří. Po dobu uzavření knihovny jsme neukončili přijímání objednávek a rezervací, lidem jsme je chystali a čekali, až budeme moci okénko otevřít,“ řekla dnes ředitelka knihovny Barbora Čižinská. V ústřední budově městské knihovny ve Wonkově ulici bude výdejní okénko otevřeno od pondělí do pátku od 10 do 17 a v šesti větších pobočkách od 10 do 15 hodin.

„Dokumenty lidé mohou vracet i nadále do biblioboxů před budovami. Vzhledem ke stále omezenému provozu platí, že výpůjčky jsou automaticky prodlužovány,“ uvedli zástupci knihovny. Výdejní okénka jsou na pobočkách městské knihovny v ulici Jana Masaryka a Formánkova na Moravském Předměstí, Gagarinova na Slezském Předměstí, v ulici Pražská v městské části Kukleny, v Malšovicích a na Novém Hradci Králové. Hradecká městská knihovna má 11 poboček.

„Čtyři z poboček jsou opravdu malé, ty jsme do toho nezahrnuli, v nich ani nejde pořádně výdejní okénka udělat. Máme sedm standardních větších poboček, z nichž v šesti jsme okénko otevřeli. Sedmá Labská je i nadále kvůli rekonstrukci uzavřena, tu bychom měli otevřít příští týden,“ uvedla Čižinská. Fond Knihovny města Hradce Králové má aktuálně více než 500 tisíc knihovních jednotek. Knihovna má přes 15 tisíc registrovaných čtenářů.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto: kjm.cz