Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Pacienti „fakultky“ v průzkumu chválili personál, volali po lepším pokrytí Wi-Fi

30. 11. 2020

page.Name
Pozitivně hodnotili práci a přístup zdravotnického personálu k pacientům. Většina návrhů na zlepšení směřovala k chybějícímu či nedostatečnému pokrytí lůžkových oddělení signálem Wi-Fi. To je výsledek nového projektu Národního hodnocení spokojenosti pacientů, do něhož se během měsíce října se zapojili také pacienti Fakultní nemocnice Hradec Králové.

„Děkujeme pacientům za zpětnou vazbu, které je pro nás velmi důležitá. Problematiku Wi-Fi zmínily desítky pacientů. Problém bychom chtěli vyřešit v průběhu příštího roku v rámci projektu elektronizace ošetřovatelské péče. Je jasné, že zejména v době omezených návštěv je možnost komunikace s blízkými pro pacienty velice důležitá,“ řekl výsledkům průzkumu ředitel nemocnice Vladimír Palička.

Dotazníky před svým propuštěním z nemocnice vyplnilo téměř 700 pacientů, někteří z nich využili i možnost nemocnici vzkázat náměty na zlepšení. Většina z těchto vzkazů byla pozitivních a týkala se pochval pro personál. „Děkuji za sestřičky. Jsou to andělé J,“ napsala například jedna z pacientek. Další z hodnotících uvedl, že díky ošetřovatelskému personálu skoro zapomněl, že je nemocný.

V dalším z hodnocení například stálo, aby zaměstnanci nemocnice dostali větší prémie. „I za nepříznivých podmínek dokáží být empatičtí a vlídní. Jako pacient si nemůžu stěžovat,“ sdělila pacientka. Další z hospitalizovaných napsala, že k práci personálu nemá žádnou výtku. „Sestřičky jsou úžasně milé, hodné, sanitáři i sanitářky také. Kdyby člověku nebylo špatně, připadá si jako na dovolené. Děkuji,“ nechala se slyšet.

Pozitivní hodnocení personálu je o to cennější, že se uskutečnilo v době epidemie koronaviru, kdy zaměstnanci čelí mimořádnému nasazení, často působí na jiných odděleních, aby bylo možné zajistit péči o covid-19 pozitivní pacienty. „Velmi si vážím toho, že i přes obrovskou zátěž, které nyní mnohá pracoviště čelí, si lidé přístup zaměstnanců nemocnice pochvalovali a všichni zaměstnanci si za své nasazení zaslouží poděkování,“ dodal ředitel Palička.

Projekt Národního hodnocení spokojenosti pacientů připravilo Ministerstvo zdravotnictví České republiky, podrobnosti je k němu možné najít na https://spokojenost.mzcr.cz.

(hyš-tz-js)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FN Hradec Králové