Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Program Antivirus II začíná pomáhat, do mateřských škol míří tisíce respirátorů

10. 11. 2020

page.Name
S druhou vlnou koronavirové pandemie rozhodlo město Hradec Králové o znovuzavedení balíčku pomoci hradeckým občanům s názvem Antivirus II. V této souvislosti má dojít k rozdělení přibližně 2,8 milionu korun mezi zdejší podnikatele.

„Jedna z prvních aplikovaných pomocí balíčku Antivirus II je nákup třiceti tisíc respirátorů typu FFP2, které jsou určené pro hradecké mateřské školy, městskou policii a zaměstnancům dalších městských organizací. Během tohoto týdne budou postupně rozdělovány a rozváženy na místa,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Nákup 30 tisíc respirátorů vyšel město na 560 tisíc korun. Více než 25 tisíc jich bude distribuováno do hradeckých mateřských škol. Další jsou připravené pro městskou policii a městské organizace.

Nově bude zrušen poplatek za zábor veřejného prostranství do konce roku 2021. Úlevy na nájemném by se měli dočkat také podnikatelé užívající ke svému podnikání nebytové prostory ve vlastnictví města. Město už také nakoupilo třicet tisíc respirátorů typu FFP2, které budou v tomto týdnu distribuovány do mateřských škol, zaměstnancům městské policie a dalších městských organizací.

„Nově jsme se rozhodli zrušit poplatky za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021. Chceme tím podpořit zejména kulturu i cestovní ruch včetně gastronomie. Poplatky za zábor veřejného prostranství se za rok dostanou na zhruba tři miliony korun, za dva roky je to dvojnásobná částka, která v rozpočtu města bude chybět. I přesto věříme, že podnikatelům, kteří museli během koronavirové pandemie dočasně stopnout nebo výrazně omezit svou činnost, tento krok pomůže a alespoň trochu ušetří náklady,“ doplnila náměstkyně primátora Monika Štayrová.

Podle primátora program Antivirus I, který byl městem vytvořen jako forma pomoci v reakci na první vlnu koronaviru, se ukázal jako velmi efektivní. „Je tedy zcela přirozené, že s příchodem druhé vlny koronaviru spouštíme další sérii několika opatření, která mají opět pomáhat při zvládání dopadů,“ uvedl Hrabálek.

(hyš-tz-kš)
hynek@salonyhk.cz
Ilustrační foto