Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Univerzita se chystá na návrat některých studentů, dolaďují se detaily

24. 11. 2020

page.Name
Vzhledem ke zmírnění opatření proti šíření koronaviru připravuje od zítřka Univerzita Hradec Králové (UHK) návrat některých svých studentů. Podle Jakuba Nováka, mluvčího UHK, by se to mělo týkat 450 z nich. „Asi stovka studentů studuje přírodovědné obory a asi 350 je z pedagogické fakulty,“ řekl.

Škola nyní dolaďuje detaily. Například dnes laborantky přírodovědecké fakulty připravovaly roztoky pro laboratorní výuku. Někteří studenti UHK posledních ročníků se vrátí k praktické výuce. Ostatní studenti budou pokračovat v on-line výuce. Studentů UHK, kteří po dobu nouzového stavu z pracovní povinnosti vypomáhají například v sociálních službách, se návrat zatím netýká. V zařízeních sociálních služeb v Královéhradeckém kraji takto vypomáhá 23 studentů. Ve skutečnosti je jich zapojeno do výpomoci více.

„Bohužel neumíme trasovat dobrovolnické nasazení našich studentů, stejně jako uložení pracovních povinností v ostatních krajích České republiky,“ uvedl mluvčí. Praktická výuka závěrečných ročníků je povolena od zítřka pro skupiny do 20 lidí za dodržení všech opatření. Studenti ostatních ročníků vysokých škol by se podle vlády měli vrátit do škol až v nižších stupních rizika posuzovaného podle protiepidemického systému PES ministerstva zdravotnictví. Na Univerzitě Hradec Králové studuje zhruba 6500 lidí plus zahraniční studenti, jichž ale kvůli koronaviru v tomto akademickém roce výrazně ubylo.

ČTK
Ilustrační foto