Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Fakultní nemocnice spustí testování pedagogů antigenními testy

3. 12. 2020

page.Name
Odběrové centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví České republiky zítra spustí antigenní testování pro pedagogické pracovníky. Test je prováděn odběrem z nosohltanu (nosu).

„Zájemci o provedení testu se musí předem objednat v rezervačním systému. Další podmínkou je předložit potvrzení zaměstnavatele, že osoba je pedagogickým pracovníkem. Odběrové centrum bude i nadále zajišťovat testování samoplátců a osob indikovaných k vyšetření PCR testem hygieniky či lékaři,“ uvedl mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Centrum začne od pátku 18. prosince zajišťovat testování antigenními testy pro veřejnost, podmínkou bude opět objednání v rezervačním systému. Odběrové centrum nemocnice pro vyšetření antigenním testem je v provozu každý den od 7.30 do 15.30 hodin. „Žádáme všechny o řádné vyplnění všech údajů včetně mobilního telefonního čísla v rezervačním systému. Dále je třeba, aby na odběrové místo přicházeli občané s ochranou dýchacích cest a dodržovali hygienická pravidla,“ řekla vedoucí Oddělení nemocniční hygieny Lenka Hobzová.

V případě pozitivního výsledku antigenního testu bude u osob, které nemají klinické příznaky infekce covid-19 z nařízení ministerstva zdravotnictví proveden v rámci odběrového místa PCR test k ověření pozitivity. Test bude proveden novým stěrem z nosohltanu. Informace o výsledku tohoto vyšetření je zasílána prostřednictvím SMS na mobilní telefon do 48 hodin.

„Upozorňujeme, že testování za pomoci antigenních testů je dobrovolné a je určeno pro osoby, které se cítí zdrávy a netrpí příznaky onemocnění covid-19. Osoby nemocné či s příznaky musí nejlépe telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře,“ sdělil mluvčí. Antigenní testy se neprovádějí u osob, které v uplynulých 90 dnech prodělaly infekci covid-19 a také v případech, že byly v uplynulých pěti dnech testovány PCR testem s negativním výsledkem.

Odběrové centrum nemocnice funguje jako drive-in, příjezd je vyznačen Třebešskou ulicí kolem areálu Univerzity obrany. Příchod pro pěší je vyznačen od pěší i hlavní vrátnice. Centrum je v provozu sedm dní v týdnu. Provozní doba a další podmínky se mohou v dalších týdnech s ohledem na vývoj situace měnit, informace budou uvedeny na webových stránkách Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Fakultní nemocnice žádá zájemce o testování, aby využívali spádové odběrové centrum. Mapu umístění odběrových center v celé České republice včetně informací o jejich provozní době je možné najít na webu Ministerstva zdravotnictví ČR.

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto