Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Média s partnery opět podala pomocnou ruku a udělala radost zdravotníkům

17. 12. 2020

Média s partnery opět podala pomocnou ruku a udělala radost zdravotníkům 0 snímků
Stejně jako třikrát v měsíci listopadu, tak i v prosinci podruhé hradecká média Východočeská televize V1 a magazín Salonky tentokrát ve spolupráci s partnerem Přívěsy Trojan a EOP (Elektrárny Opatovice) vyrazila do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, aby podala pomocnou ruku a udělala radost zdravotníkům stojícím v první linii této covidové doby.

Tentokrát zástupci médií zavítali na Urologickou kliniku fakultní nemocnice, kde jsou na oddělení soustředěni pacienti s nákazou covid-19. Tam je přivítali vrchní zdravotní sestra Lenka Pásztorová a lékař Jan Tomášek, kteří převzali lahodné zákusky zakoupené firmou Přívěsy Trojan, EOP darovala zhruba 40 květin.

Radost přinesla i hradecká společnost CLIMASTYL zaměřená na výrobu žaluzií, rolet, markýz, garážových vrat či sítí proti hmyzu, která pro zdravotníky objednala 20 porcí voňavých Andělských kuřecích křidýlek. Zdravotníci měli z darů velkou radost a nešetřili díky.

Situace s covidovou nákazou se opět zhoršila a hospitalizovaných s nákazou v nemocnici přibylo. Lékař vyzval veřejnost, aby veřejnost situaci nebrala na lehkou váhu a vyzval k nošení roušek. Řeč se stočila rovněž na očkování, které vypukne v okamžiku, kdy bude k dispozici účinná vakcína proti koronaviru.

„Bylo by dobré, kdyby se pak lidé nechali naočkovat. Tvorba účinné vakcíny, na níž se pracuje, trvá deset měsíců a pak bude k dispozici,“ uvedl lékař. Mediální pomoc ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové bude pokračovat také v úterý 22. prosince a těsně před Štědrým dnem zveřejníme na webu i Facebooku Salonek videoreportáž z posledních tří dnů pomoci, kterou vytvoří Východočeská televize V1.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Patrik Jandejsek