Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Média V1 a Salonky společně s partnery pomáhala zdravotníkům v první linii

24. 12. 2020

Média V1 a Salonky společně s partnery pomáhala zdravotníkům v první linii 45 snímků
Pomoci těm, kteří to v těžké covidové době nejvíce potřebují, a zároveň jim udělat radost, to byl hlavní princip mediální iniciativy královéhradeckých médií Východočeské televize V1 a magazínu Salonky. Tato média, která pravidelně den, co den přinášejí zpravodajství z krajského města a okolí se dohodla se svými partnery a s rozmanitými dárky několikrát zavítala do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

V měsíci listopadu to bylo hned třikrát a v prosinci včetně období krátce před vánočními svátky, které právě dnes začínají, rovněž třikrát. Při návštěvě Fakultní nemocnice Hradec Králové byla pomoc dovezena do plicní kliniky, odběrového centra COVID-19, infekční kliniky, plicní JIP, pracoviště III. interní kliniky, kde se na oddělení léčí pacienti zasažení covidem-19…

Nezištnou pomocnou ruku v podobě chutných hamburgerů, Dobré vody, Coca-Coly, nealko nápojů, pizzy, voňavých kuřecích steaků, produktů, jako jsou například deky a skleničky, kytiček, porcí voňavých Andělských kuřecích křidýlek, čokolád Carla plus a některých tajných věcí v černých taškách, podalo několik mediálních partnerů.

Byly to podnik Chilli Táta Restaurant, restaurace Pizza Coloseum, pivovar Primátor Náchod, Restaurace Primátorka Pod Terasami, společnost CLIMASTYL,  EOP (Elektrárna Opatovice), firmy 4home, Přívěsy Trojan  či hradecký Sexshop.cz. Zdravotní sestry, lékaři a zdravotnický personál, jimž především byla pomoc určena, nešetřili slovy chvály.

„Jsme za tuto pomoc velmi vděční, protože v dnešní době to už není samozřejmost a není to tak obvyklé jako při první vlně pandemie na jaře. Moc děkujeme. Ta doba je pro všechny velmi náročná a vážná. Chceme proto všechny poprosit o ohleduplnost,“ řekla nám například zdravotní sestra Petra Martinovská, která upozornila, že zdravotníci, přestože mají doma rodiny s dětmi, tráví nyní v nemocnici spoustu hodin.

Médiím v dopise šéfredaktorovi Salonek poděkoval za pomoc i radost také Vladimír Palička, ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové. „Dovolte mi, abych Vám poděkoval za Vaši mediální aktivitu, díky které zaměstnanci FN HK dostali jako poděkování a podporu za jejich nelehkou práci spojenou s péčí o pacienty nakažené covid-19 čerstvé občerstvení,“ napsal ředitel nemocnice s tím, že pomoc byla adresována lékařům, sestřičkám, členům týmu odběrového centra i dobrovolníkům.

Podle Miloslava Bartoně, vydavatele uvedených médií, byla jimi využita síla partnerství k pomoci potřebným, zejména těm v první linii, kteří to mají nyní nejtěžší.  „Důležité a prioritní je, jak už jsem řekl, pomoc všem v první linii. Kromě jsme chtěli zdravotním sestřičkám i lékařům udělat radost,“ uvedl Bartoň. A radost už personál kliniky, který tráví v nemocnici dlouhé hodiny, z naších návštěv měl.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Patrik Jandejsek