Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Největší zdravotnické zařízení na východě Čech připravilo další covidová lůžka

22. 12. 2020

page.Name
Kvůli zhoršování epidemie covidu-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové připravila další lůžka pro nakažené. Opět aktivovala covidové oddělení na ortopedii, které již sloužilo při minulém vrcholu druhé vlny epidemie a později bylo uzavřeno.

Neakutní péči fakultní nemocnice na konci listopadu obnovila pouze částečně, a to kvůli stále vysokým počtům hospitalizovaných, chybějícím zdravotníkům a kvůli přesunu zdravotníků na covidové jednotky. Fakultní nemocnice nyní pečuje na několika odděleních o zhruba 100 pacientů s covidem-19, z nichž přibližně třetina vyžaduje péči na jednotkách intenzivní péče. Při podzimním vrcholu epidemie nemocnice na začátku listopadu se starala o asi 150 lidí s koronavirem.

Ani v krajských nemocnicích nebyla plánovaná péče dosud naplno obnovena. „Operativa zcela zastavená není, snažíme se vyjít vstříc individuálním potřebám pacientů tak, abychom zároveň zvládli obstarat covidová oddělení, testování na covid a současně se připravovali na očkování,“ řekla jejich mluvčí Lucie Chytilová. Dnes dopoledne bylo v nemocnicích kraje 216 pacientů s covid-19, z toho 34 jich bylo na JIP.

ČTK
Ilustrační foto