Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Při testování veřejnosti na covid-19 zdravotníkům pomohou hasiči

17. 12. 2020

page.Name
Při dobrovolném bezplatném testování populace jsou připraveni vypomoci i příslušníci Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje. „Současný mobilní odběrový tým, který je složený ze zdravotnických záchranářů, doplní další skupina hasičů a oba týmy budou vypomáhat přímo v nemocnicích v kraji,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Od zítřka bude nasazena jedna dvojice hasičů na odběrové místo ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, druhý tým bude vypomáhat nemocnicím Zdravotnického holdingu kraje. Mobilní hasičský odběrový tým vyjel poprvé do terénu začátkem listopadu.

„Od té doby prováděli hasiči každý den v týdnu odběry především u občanů, kteří se nemohli dostavit do stávajících odběrových center. Celkem zajistili hasiči odběr asi tisícovky vzorků,“ prozradila mluvčí.

Na jednotlivá místa vyjížděl tým na základě pokynu z operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, které vše organizuje ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí. Hasiči zajišťovali v několika případech také plošné odběry v sociálních zařízeních a domovech pro seniory. Ty v současné době pokrývá tým Fakultní nemocnice Hradec Králové a dopravní zdravotní služby.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje