Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Zabavené psy z množírny město získalo do vlastnictví, teď je daruje do nových domovů

28. 12. 2020

page.Name
Veřejnost může ode dneška žádat o osvojení psů zabavených z množírny, které minulý týden získalo do svého vlastnictví město Hradec Králové. Zhruba sedm desítek psů bylo v říjnu umístěno do předběžné náhradní péče v městském útulku pro opuštěná zvířata. Nyní je možné jim zajistit nový domov v rodinném prostředí.

„Do poslední chvíle jsme se psy museli nakládat jako s vlastnictvím cizí osoby, tudíž jim nebylo možné ihned po převozu do útulku zajistit vhodný domov. Již začátkem prosince jsme v zastupitelstvu podpořili návrh na přijetí psů do vlastnictví města, čekalo se však na podpis ze strany nyní už bývalého majitele. Ten se v minulém týdnu podařilo zajistit, tudíž jsme mohli prakticky okamžitě zahájit darování psů do nových domovů,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Psi byli do hradeckého útulku umístěni do předběžné náhradní péče, která přišla na více než jeden milion korun. „I když byl zájem veřejnosti veliký a útulek dostal nespočet granulí a dek, za což samozřejmě patří všem obrovské poděkovaní, bohužel to ani zdaleka nepokrylo veškeré náklady, které byly s péčí o psy spojené. Abychom co nejdříve mohli psy umístit do nových domovů, rozhodli jsme se tuto částku po majiteli nevymáhat a jít mimosoudní cestou,“ dodal primátor, který poděkoval všem, kteří se v útulku o psy starali a starají. První psi by mohli být novým majitelům darováni již během tohoto týdne. 

Nabídka všech psů je k dispozici na webových stránkách hradeckého útulku. Žadatel o psa si jej může vybrat a na odbor majetku musí zaslat svou žádost. „Předpokládáme skutečně velký zájem veřejnosti. Rozhodovat bude termín, ve kterém bude žádost na město prostřednictvím podatelny nebo datovou schránkou zaslána. Zájemce první v pořadí bude kontaktován pracovníky hradeckého útulku, aby poskytl součinnost do tří dnů. Pokud to nebude možné, bude osloven další zájemce v pořadí,“ vysvětluje postup vedoucí oddělení správy nebytových prostor a veřejných statků z odboru majetku Lucie Hartmanová.

Zájemci o psy mohou zvířata vybírat pouze dle dostupných fotografií. „Bohužel nebudeme schopni všem poskytnout detailní informace o tom, kolik každý pes váží, nebo jak je velký a další podobné informace. Jsme samozřejmě schopni sdělit, jakého jsou psi pohlaví. Ve všech případech se navíc jedná o křížence, neručíme za rasu ani za povahu psů. Každý zájemce o osvojení zvířete by si měl také uvědomit, že tito psi byli poměrně dlouho v nestandartních podmínkách a vyžadují proto trpělivost a péči,“ doplnila Hartmanová.

Nabídka psů určených k darování je k dispozici zde.

Informace k žádosti o vybraného psa je k dispozici zde.

(hyš-tz-pv)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: tshk.cz, Policie ČR